Volkswagen’den Yeni Elektrikli SUV ID. ROOMZZ

Yeni elektrikli SUV ID. ROOMZZ karşınızda. Volkswagen Şanghay Otomobil Fuarı’nda ID. ROOMZZ modelinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. ID Ailesi’nin son üyesi olan ID. ROOMZZ, 2021’de Çin’de satışa sunulacak sıfır emisyonlu elektrikli bir SUV. ID ROOMZZ, I.D., I.D. CROZZ1, I.D. BUZZ1, I.D. VIZZION1 ve I.D. BUGGY gibi MEB platformuyla üretilen elektrikli araç model ailesinin 6. üyesi olacak.

Volkswagen, elektrikli SUV konsepti ID. ROOMZZ’u Şangay Otomobil Fuarı’nda sergilendi. Yeni Elektrikli SUV ID. ROOMZZ’un gövde tasarımı ID. model ailesinin diğer modellerinde de görülen orantılı ve net homojen çizgilere sahip. Araç kişiselleştirilebilen farklı iç konsept seçenekleri sunmasına ek olarak, koltuk konfigürasyonları yalnızca yolcuların isteklerine göre değil, ilgili sürüş moduna göre de uyarlanabiliyor ve bu konuda oldukça esnek bir yapıya sahip.

Yeni Elektrikli SUV ID. ROOMZZ aracında tam otomatik sürüş moduna geçtiğinizde koltuklar 25 derece içeriye döndürülerek otomobilde iletişime daha elverişli, salon gibi bir atmosfer yaratabilmektesiniz. Bunun yanı sıra, otomobil tam otomatik sürüş modundayken, ID. Pilot Relax modu yolcuların koltuklarını kendi ihtiyaçlarına göre bireysel olarak ayarlamalarına da imkân tanıyor. Bu modda koltuk dik bir pozisyondan yatık bir pozisyona geçirilebiliyor.

Yeni Elektrikli SUV ID. ROOMZZ

Yeni Elektrikli SUV ID. ROOMZZ Bir Çok Teknolojiye Sahip

Yeni Elektrikli SUV ID. ROOMZZ, manuel “ID. Drive” modunda, dijital kokpit direksiyonla birlikte sürücünün önünde havada duruyormuş gibi bir hissiyata neden oluyor. Dijital kokpit tamamen camdan yapılmış bir ön panelden yapılmış. Dijital direksiyon ise konsept olarak panele entegre edilmiş durumda.Otomobilin içinde kullanılan materyaller de alışılmışın dışında. Örneğin koltuk kaplamaları yenilenebilir hammaddeden oluşan AppleSkin™ isimli yeni bir üründen yapılıyor. Kapı panellerinin “ID. Light” bölgelerinde özel işlemden geçirilmiş ahşap cilalar kullanılıyor. Clean Air sistemi, dışarıdaki havanın temiz olmadığı durumlarda dahi otomobilin içindeki havanın temiz kalması için aktif bir filtre sistemi kullanıyor.

Yeni Elektrikli SUV ID. ROOMZZ

ID. ROOMZZ elektrikli motoru ile rahat ve sessiz hareket ediyor. 82 kwH’lik pillere sahip olan ID. ROOMZZ, 450 km menzil sunuyor. Konsept otomobil, 150 kW’lık (DC) hızlı şarj sistemiyle yarım saat içinde pil kapasitesinin yüzde 80’ini şarj edilebiliyor. Ön ve arka aksta yer alan iki elektrik motor, 4MOTION özelliğiyle beraber 306 beygirlik güç üretiyor.

Yeni Audi A3 İnceleme, Test Sürüşü ilginizi çekebilir.

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici