Lancia 037 Restomod Sergilendi!

Mayıs ayında Kimera, efsanevi Lancia 037 Restomod’ye EVO37 olarak adlandırdığı özel bir restomod projesiyle tekrar hayat verdi. Şirket, öncesinde spor otomobilden yalnızca 37 adet üreteceğini duyurmuştu, teslimatlar da oldukça yolunda gidiyor. EVO37’nin bir örneğine İsviçre’deki 2021 Passione Engadina etkinliği sırasında rastlanıyor.

YouTube’daki NM2255 Car HD Videos kanalı, yukarıda paylaştığımız videoyla üretim için planlanan 37 üniteden birinin gümüş dış rengine sahip haliyle bize sunuyor. Bunun Mayıs ayında gösterilen kırmızı olana oranla farklı olduğunu belirtelim. Şu aşamada bu örneğin gayet güzel göründüğünü ve Lancia’nın orijinal spor otomobilinin anılarımızı tazelediğini söyleyebiliriz.

Lancia 037 Restomod Yüksek Performans Özellikleri

Kendisini sevdiren noktalardan biri de, Lancia 037 Restomod ‘un orijinalin 2.1 litrelik dört silindirli motorunu almasıyla karşımıza çıkıyor. Büyük oranda modifiye edilmiş ve yeniden tasarlanmış sıralı dört ünite artık 511 beygir gücü ve 550 Nm tork sağlıyor. Düz şanzımanla eşleştirilen motor, orijinal Lancia 037’de bildiğimiz gibi gücü arka tekerleklere gönderiyor.

Lancia 037 Restomod Sergilendi!

Performans yükseltmelerini saymaya devam ediyoruz. Dörtgen süspansiyondan Öhlins sorumluyken, spesifikasyona bağlı olarak Brembo karbon seramik frenler görevi üstlenebilir. Orijinal Lancia’dan daha uzun olan gövdenin bütünü karbon fiberden yapıldığı görülüyor. Ön yüz ve gösterge paneli de dahil olmak üzere farklı yerlerde olan ve kendini belli eden karbon fiber var. Elbette tüm dış aydınlatmalar artık LED’e evrilmiş.

Yeni yükseltmeleri ile birlikte yeni EVO37 parasının hakkını verecek gibi duruyor. Henüz kesin fiyatı belirlenmese de 585.000 Dolar maliyeti olacağı tahmin ediliyor.

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici