Yeni Honda Integra: Honda’nın Efsane Modeli

Üretimi 15 yıl önce sonlandırılan Honda Integra, Acura logolarıyla yollara geri dönüyor.

Honda, 90’lı yıllarında başlarında, ikinci jenerasyonuyla ülkemize de ithal ettiği, sonraki yıllarda ise üçüncü neslinde sunduğu Type R versiyonuyla adından sıkça söz ettiren Integra modelini yeniden yollara çıkarmaya hazırlanıyor. 2001-2006 yılları arasında üretilen dördüncü neslinin ardından yollara veda eden Integra, böylece 15 yılın ardından yeniden hayat bulmuş oluyor. 

2022 yılında Acura logolarıyla Amerika pazarına sunulması planlanan Yeni Honda Integra ile ilgili henüz sadece tek bir resmi görsel yayınlanmış durumda. Farın altındaki model ismiyle dikkat çeken beşinci nesil “TEG” coupe gövde tipine sahip olacak. Otomobilin geçmişteki gibi dört kapılı versiyonlarının üretilip üretilmeyeceği ise henüz belli değil.

4e3080cc8fec222b8e21afd28d4a4a8b_0.jpg

Türk tüketicisi Integra ile 1990 yılının sonlarında tanışmıştı. O yıllarda Civic, CRX, Accord ve Prelude ile birlikte markanın ülkemizdeki model gamının bir parçası olan Integra, ülkemizde sadece iki yıl boyunca satıldı. İkinci nesil Integra dört kapılı sportif gövdesi, 140 beygir gücündeki 1.8 litrelik B18A2 kodlu çift-egzantrikli motoru, sportif kabini, geniş farlar tasarından domine edilen özgün ön tasarımı ve sıra dışı bir şekilde açılan arka camlarıyla dikkat çekiyordu.

Yeni Honda Integra’yı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Göksel İleri
Yazar: Göksel İleri

Yönetici