Edirne Plajları Listesi 2021

Bugün sizlere Trakya’nın gözdesi Edirne plajlarını listeledik. Trakya plajları arasında yer alan Edirne’de denize girebileceğiniz pek çok sahilin olduğunu biliyor muydunuz? Birçoğu Keşan ilçesine bağlı olan Edirne plajlarında, yaz sezonu boyunca denize girip serinleyebilir, sıcak kumsallarda güneşlenmenin keyfini çıkarabilirsiniz. İşte Edirne’de denize girebileceğiniz plajların listesi.

İçindekiler

Edirne Erikli Plajı

Edirne’de deniz girebileceğiniz en güzel sahillerden biri kuşkusuz Erikli Plajı olacaktır. Edirne’den yaklaşık olarak 2 saat süren araç yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Erikli Sahili’ne yaz sezonu boyunca kolaylıkla otobüs bulabilirsiniz. Diğer Edirne plajlarına göre daha kalabalık, popüler olan Erikli plajında gece hayatı da bir hayli hareketli. Temiz deniz suyu ile dikkat çeken sahilin çevresinde ise pek çok koy bulunmakta.

Erikli Plajı

Edirne Enez Sahili

Eğer Edirne ziyaretiniz yaz sezonuna denk geldiyse bir gününüzü Enez’e ayırabilir, serin suların, güneşin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Edirne merkezine 174 kilometre uzaklıkta olan Enez Sahili’ne merkezden yaklaşık 2 saatte varabilirsiniz. Edirne Otogarı’ndan yaz aylarında, Enez’e giden otobüsler de bulunmaktadır.

Enez Sahili Edirne Plajları

Edirne Yayla Sahili

Sıradaki durağımız Keşan’a bağlı olan şirin bir tatil beldesi olan Yayla Sahili. Doğal güzelliğinin bozulmadığı sahil kenarı olan Yayla Sahili, Edirneliler ve Keşanlılar tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Ters akıntı sebebiyle deniz suyunun bir hayli temiz olduğu Yayla’ya, Edirne plajlarında denizin keyfini sürmek istiyorsanız kesinlikle şans vermelisiniz. Hatta bir balıkçı limanına da ev sahipliği yapan Yayla Sahili’ni ziyaret ederseniz balıkçı motorlarından birine atlayıp Saros Körfezi’ni de turlama şansınız olacaktır.

Yayla Sahili

Edirne İbrice Koyu

Keşan Belediyesi’ne bağlı Mecidiye Köyü’nde yer alan İbrice Koyu, Saros Körfezi’nin en özel noktalarından bir tanesi. Kendi kendini temizleme özelliği ile bilinen Saros Körfezi’nin bu özelliğinden nasibini alan koyun temiz denizi sizleri bekliyor. Bu temiz deniz aynı zamanda bir çok canlıya da misafirperverlik yapıyor, 144 cins balık ile 78 tür deniz bitkisi İbrece Koyun’da yaşıyor. Sualtı zenginliği ile Kaş ve Kalkan’ı aratmayan koyda tüplü ve tüpsüz sualtı dalışları yapılıyor. Eğer dalış sporuna meraklıysanız Edirne ziyaretinize ara verip İbrice Koyu’nu ziyaret edebilirsiniz.

İbrice Koyu
Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici