Manta GSe ElektroMOD’un Lansmanı 19 Mayıs’ta Yapılacak.

Opel, efsaneleşmiş modeli olan Manta’yı sıfır emisyonlu bir ElektroMOD otomobil olarak sunmaya hazırlanıyor.

Opel, modern çizgeler barındıran neo-klasik modeli Manta GSe ElektroMOD’u 19 Mayıs 2021’de sunmaya hazırlanıyor. Üretildiği dönemde efsaneleşen arabası Opel Manta A’nın, Opel’in dinamik tasarım ekibi tarafından yeniden tasarlanmasıyla ortaya çıkan Manta GSe ElektroMOD, dikkatleri üzerinde toplayan modern yüzlü bir elektrikli otomobil olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor. Manta GSe ElektroMOD; grafik ve metin mesajlarıyla iletişim kuran Pixel-Vizor uygulaması, yüzde yüz elektrikli motoru ve çağın çok ötesindeki dizaynıyla dikkat çekiyor. 

Manta GSe

Bu özel Manta dizaynında, efsanevi Opel Manta’nın karakteristik siyah motor kaputunun altındaki sıralı dört silindirli benzinli motor, yerini güçlü ve modern bir elektromotora bırakıyor. GSe’deki “e” ise artık enjeksiyon yerine elektrikli ifadesini temsil ediyor.

Proje için Opel Classic’in garajından alınarak yeniden hayat bulan Manta A, genç Opel geliştirme ekibinin en yenilikçi ve çözüm odaklı çalışmalarıyla bir “Dream Car” olarak dizayn edilmiş. Manta, aynı zamanda bir ElektroMOD olarak MODern sürdürülebilir yaşam tarzını da bizlere sunmaktadır.

Manta GSe

Manta GSe Tasarımı

Elektrikli araç teknolojisinin en yenilikçi öge ve simgelerini kendisinde toplayan Opel Manta’da, ilk olarak klasik neon sarısı gövdeye uygulanan LED teknolojisi dikkatleri çekmektedir. Simetrik dizayna sahip farlar, radyatör ızgarası ve “şimşek” logosu, Opel’in en yenilikçi uygulaması olan  “Pixel-Vizor” ile birlikte aracın önünde kendine yer buluyor. Aracın tüm genişliği boyunca uzanan bu uygulama, grafik ve metin mesajlarıyla iletişim kurabiliyor.

Opel Manta GSe ElektroMOD, ön cephe boyunca “Alman kalbim elektriklendi”, “Sıfır emisyonluyum”, “Ben bir ElektroMOD’um” şeklinde ifadelerle misyonunu Pixel-Vizor aracılığıyla çevresine de yansıtıyor. Pixel-Vizor üzerinden akan Manta vatoz balığı silueti ve Manta logosunun QR kod şeklindeki tasarımının yanı sıra, Rüsselsheim merkezli Alman üreticinin logosunun merkezi olarak parlayarak, iki şimşeğin dairenin içinden vizörün şık LED gündüz farlarına doğru çakması gibi detaylar Manta’nın yenilikçi ön estetiğini tamamlıyor.

Manta GSe

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Opel Global Marka Tasarım Müdürü Pierre-Olivier Garcia; “Manta GSe ElektroMOD, tutkulu tasarımcıların, 3D modelleme uzmanlarının, mühendislerin, teknisyenlerin, mekanikçilerin ve aynı zamanda ürün ve marka uzmanlarının eseri. Her biri de otomobilleri seven ve yeni şeyler geliştirmekten zevk alan Opel çalışanları. Manta GSe ile köklü Opel geleneğinden sürdürülebilir geleceğe doğru bir köprü inşa ediyoruz. Geçmişten günümüze ulaşan zaman ruhu kesinlikle büyüleyici.” ifadelerini kullandı. 

Lotus’dan 2030 Model Elektrikli Yarış Otomobili! Adlı yazımız da ilginizi çekebilir.

Göksel İleri
Yazar: Göksel İleri

Yönetici