İşte 2022 Model Jetta

Volkswagen 2022 model Jetta’yı tanıttı. Avrupa pazarına veda ettikten sonra Amerika pazarına yoğunlaşan Jetta, 2022 model yılıyla birlikte makyajlandı. Dış tasarımda ön ve arka tamponlar yenilenmiş. Rising Blue ve Kings Red gibi yeni metalik renk seçenekleri skalaya eklenmiş.
 

Yeni jetta

Aracın iç kısmında ise 8 inçlik dijital gösterge paneli giriş seviyesinden itibaren standart olarak Volkswagen tarafından sunulmuş durumda. Bunlara ek olarak 2022 model Jetta’da artık ısıtmalı ön ve arka koltukların yanı sıra havalandırma özelliğine sahip ön koltuklar da opsiyon olarak sunulmuş durumda.

Jetta’da 1.5 litrelik benzinli motor sunulmuş durumda. 160 beygir güç ve 250 Nm tork üretebilen dört silindirli turbo motor, 6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik şanzımanla satın alınabiliyor.

2022 Model Jetta GLI

GLI versiyonunda 10 inçlik bir ekran yer alıyor. GLI versiyonu ise 2.0 litre EA888 üniteyle  231 beygir güç ve 350 Nm tork üretiyor. 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG ile  alınabiliyor. Yenilenen Jetta’nın bu yılın son çeyreğinde Amerika pazarında satışta olması bekleniyor.

Yeni jetta İçi

Yeni Jetta Türkiye’ye Gelecek mi?

Volkswagen Jetta ile Avrupa pazarına bir süredir veda etmiş durumda. Bu nedenle şu an için şirket tarafından farklı bir açıklama gelmediğinden, yeni Jetta’nın Türkiye’ye gelmesi olası görünmüyor. Fakat şirket ileride satış politikalarını güncellerse, yeni Jetta’yı ülkemizde görmemiz mümkün olabilir.

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici