Marvel Evreninin En İyi Arabaları

Bu yazımızda Marvel Evreninin En İyi Arabalarını sizler için derledik.

İçindekiler

AUDİ R8

Marvel Evreninin En İyi Arabaları
Audi R8

Alman otomobil üreticisinin ilk egzotik spor otomobili olan Audi R8’in şu anki şöhret seviyesine ulaşmasının önemli etkenlerinden biride Tony Stark’tır. Audi R8, Tony Stark’ın İron Man’de ki ününe ün kattı. 

Audi, şimdiye kadar daha çok Sedanlarla ve Station Vagon araçlarla ilişkilendirilse de bu spor otomobille de ön plana çıkmaya başardı.

AUDI E-TRON GT

Marvel Evreninin En İyi Arabaları Audi e-tron GT
AUDI E-TRON GT

Yenilmezler: Endgame’de görünen Audi e-tron GT filme farklı bir hava katmıştı.

R8, Tony Stark’ın kullandığı ilk araba olarak hatırlanacaksa, e-tron GT de filmin sonunda kahramanca yaptığı fedakarlıktan önce kullandığı son araba olarak hatırlanacaktır. Bu sahne Iron Man için güzel bir veda sahnesi oldu. Bu sahneye aynı zamanda elektrikli bir audi’nin öncü olması, genel olarak otomobil endüstrisinde kullanılan elektrikli araçlar için bir umut sembolü de olmuş oldu.

HONDA NSX ROADSTER

Marvel Evreninin En İyi Arabaları Honda NSX Roadster
HONDA NSX ROADSTER

İlk Avengers filminde, Loki’yi Asgard’da adaletle yüzleşmek için büyük bir uğurlama yapmak üzereyken Tony Stark, bir Honda (ABD pazarı için Acura olarak yeniden markalandı) NSX Roadster’ı kullandı.

Honda NSX Roadster bir konsept otomobil olarak kaldı. Üretime sokulup sokulmayacağına dair bir hiç bir şey yok, ancak size söyleyebileceğimiz şey, süper kahraman olmanın bazı avantajları olduğu. Halkın sadece hayal edebileceği konseptleri ve prototipleri kullanabiliyorsunuz.

HYUNDAI VELOSTER

Marvel Evreninin En İyi Arabaları Hyundai Veloster
HYUNDAI VELOSTER

Ant-Man filmlerini ilginç, sıra dışı mizah anlayışları nedeniyle seviyoruz, bu yüzden filmde gösterilen arabaların da oldukça tuhaf olması gayet mantıklı. Hank Pym, ikinci filmde yanlarında alev grafikleri bulunan metalik mor bir Hyundai Veloster olan Hot Wheels’a benzeyen bir araba yarattı.

Scott’ın yardımcısı Luis, komik efektli klasik bir Amerikan hotrod gibi giyinmiş olan bu araç asfaltı ağlatıyordu adeta. Takipçilerinden kaçmak için küçülüyor ve büyüyor. Ayrıca Hyundai’de, Ant-Man filmleri kadar arabaları hakkında mizah anlayışına sahip olduğu için özel bir yer verilir.

LAMBORGHINI HURACAN

Marvel Evreninin En İyi Arabaları Lamborghini Huracan
LAMBORGHINI HURACAN

Stephen Strange bir Sonsuzluk Taşı satın alıp Mistik Sanatların Ustası olmadan önce ve Dormammu ile pazarlık etmeye başlamadan çok daha önce, inanılmaz derecede yetenekli olmasına rağmen, sıradan bir cerrahtı.

Yeteneği aynı zamanda büyük bir havalılıkla da geldi, bu yüzden her tarafı İtalyan karizmasıyla dolup taşan bir araba olan Lamborghini Huracan ile dolaştı. Araba ve içinde yaşadığı kaza, tıbbi kariyerini mahvetmede merkezi bir rol oynayacak, ancak onu dünyanın gördüğü en büyük büyücü olma yolunda hazırlayacaktı.

LEXUS LC

Marvel Evreninin En İyi Arabaları Lexus LC
LEXUS LC

T’Challa ya da dünya tarafından daha iyi tanınan Kara Panter, Wakanda diyarının prensiydi. Distopik bir yer olan Wakanda gizemi ve varlığı tüm dünyaya açıklanana kadar, muhtemelen dünyanın en iyi korunan sırrıydı.

Benzer şekilde, Lexus LC500 , Japonya’nın en iyi korunan otomotiv sırrı olabilir. Bununla birlikte, buna aşina olanlar, şık çizgilerinin radikal LF-LC konsept otomobilinden çok az değiştiğini bileceklerdir. Lexus LC’yi bilenler, Wakanda Prensi Kara Panter için yeterince uygun bir araba olduğunu bilecektir. Filmde sıkca karşımıza çıkan bu araç Marvel’ın kullandığı arabalardan birisi olmuştur.

ROLLS-ROYCE PHANTOM

Marvel Evreninin En İyi Arabaları Rolls-Royce Phantom
ROLLS-ROYCE PHANTOM

Marvel evreninin en iyi arabalarından biri olan bu muhteşem limuzin, Iron Man 2 filminde göz alıcı bir sonla karşılaştı. Çünkü filmde kötü rolde oynayan Ivan Vanko önce arka kapısını kesti, sonra iyi bir önlem almak için arabayı ikiye ayırmaya karar verdi.

SALEEN S7

Marvel Evreninin En İyi Arabaları Saleen S7
SALEEN S7

Tony Stark’ın araba koleksiyonun bir parçası olan metalik turuncu bir Saleen S7, zırh takımındaki uçuş işlevselliğini iyileştirmek için çalışırken arka planda görülebilir.

Saleen piyasadan kalkmış olsaydı, bu gerçekten bir utanç olurdu. Çünkü Amerikan hiper otomobili 2000-2009 yılları arasında son derece sınırlı miktarlarda üretildi. Kesin rakamları tespit etmek zor olsa da, ortalama olarak yalnızca yarış amaçlı 20 adet, toplamda da 100’e yakın araç üretilmiştir.

Marvel Evreninin En İyi Arabalarının Sonuncusu TESLA ROADSTER

Marvel Evreninin En İyi Arabaları Tesla Roadster
TESLA ROADSTER

Tesla Roadster Tony’nin garajında hep duruyordu, yukarıda Saleen S7 ile birlikte ilk Iron Man filminde kısa bir rolü vardı. Filmler ileri bir tarihte çıkmış olsaydı, Roadster’ın bir Model S veya benzeri bir şeyle değiştirilmesi muhtemeldi.

Ancak 2008’de Roadster, Tesla’nın yaptığı tek modeldi ve Model S (ve birçok çeşidi) Tony Stark taklitçisinin ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın gözünde bir parıltıydı.

James Bond’un kullandığı en iyi arabaları da merak ediyorsanız buraya tıklayıp yazımıza gidebilirsiniz.

Göksel İleri
Yazar: Göksel İleri

Yönetici