Volkswagen 3 Farklı ID Buzz Geliştiriyor

Volksagen’in retro tasarımlı minibüsü ID Buzz farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler sunacak.

Volkswagen, Avrupa ve ABD pazarlarını hedefleyerek geliştirdiği tamamen elektrikli ID Buzz‘ın üç farklı versiyonunu hazırlıyor. Volkswagen’in retro tasarımlı bu minibüsü önümüzdeki yıl Avrupa’da, 2024’te ise ABD’de satışa sunulacak.

ID Buzz’ın altı koltuklu yolcu versiyonu kolay erişilebilen arka koltuklara ve her yolcu için birer bilgi ekranına sahip olacak. İkinci versiyon ise dört kişilik bir kabin sunacak. Koltuklardan ikisinin öne diğer ikisinin ise arkaya bakacağı açıklanıyor. ABD pazarına yönelik olarak geliştirilen bu versiyon tek başına veya küçük gruplar halinde seyahat edenleri hedefleyecek.

ID Buzz

Üçüncü versiyon olan ID Buzz Cargo ise büyük ölçüde online alışveriş patlaması nedeniyle büyüyen kargo şirketlerini hedefleyen ticari bir minibüs olacak. ID Buzz’ın Cargo versiyonu aynı zamanda otonom sürüş özelliği de sunacak. Marka bu araç için Seviye 4 otonom özelliğini test ediyor.

Volkswagen, geçtiğimiz haftalarda sürücü koltuğu aracın arkasına doğru bakan otonom bir ID Buzz gösterdi. VW’nin otonom sürüş geliştirme başkanı Christian Senger, otonom ID Buzz Cargo’nun sürücü gereksinimini ortadan kaldıracağını ve paket teslimatını daha verimli hale getireceğini söyledi. Volkswagen, 2025 yılına kadar belirli pazarlarda otonom mobilite çözümleri sunmayı planlıyor. Şirket, araç paylaşımı ve otomatik paket teslimat hizmetlerinde önemli bir gelir potansiyeli görüyor.

Göksel İleri
Yazar: Göksel İleri

Yönetici