MG Marvel R Electric 2022’de Türkiye’de!

MG, Avrupa’da satışa sunduğu en yeni elektrikli SUV modeli Marvel R Electric’in detaylarını aktararak dikkatleri üzerine çekti.

İki farklı çekiş tipi ve üç farklı donanım seviyesine sahip yeni MG, çarpıcı tasarımı, yüksek kalitesi ve zengin donanımı ile dikkatleri üzerine topluyor. MG Marvel R Electric, MG Pilot teknolojik sürüş desteği, 19,4 inçlik dokunmatik ekranlı yeni MG iSMART bağlantı sistemi, V2L araçtan cihaza şarj gibi üstün özellikleriyle kullanıcısına yepyeni bir deneyim sunuyor.Dört tekerden çekişli versiyonlarında 288 PS güç ve 370 kilometre menzil, arkadan itişli versiyonunda ise 180 PS güç ve 402 kilometrelik menzil sunan Marvel R Electric’in, her iki versiyonunda da 70 kWsa kapasiteye sahip lityum iyon bataryalar yer alıyor. MG’nin yenilikçi premium SUV modeli, 4,9 saniyelik 0-100 km/s hızlanması ve 200 km/s’lik azami hızıyla yüksek performanslı bir elektrikli otomobil olduğunu ispatlıyor.

Doğan Trend Otomotiv, Marvel R Electric’i 2022 yılında Türkiye’de satışa sunacak.

Marvel R Electric

2019 yılından bu yana Avrupa pazarında yeni jenerasyon otomobilleriyle yer alan İngiliz kökenli efsanevi otomobil markası MG, 2021 yılının ilk 6 ayında 21,000 adede yaklaşan satışlarıyla bir önceki seneye göre 5 kat büyüdü ve yeni bir rekora imza attı. Haziran ayında 5,000 adetten fazla satışa ulaşarak dikkatleri çeken MG, 16 ülkeye ve 200’ün üzerinde bayiye genişleyen satış ağıyla Avrupa pazarında iddialı olduğunu bir kez daha gösterdi. Satış başarılarını yeni ürün lansmanlarıyla perçinleyen MG, premium elektrikli SUV modeli Marvel R Electric’i Avrupa’da ön satışa sundu.

Konforlu ve elektrikli sürüş keyfini herkes için ulaşılabilir kılma hedefiyle yola çıkan MG, Marvel R Electric ile çıtayı daha da yükseltiyor. Üstün donanım özelliklerini keyifli sürüşle buluşturan yeni Marvel R Electric; yenilikçi ve sportif SUV gövde tasarımı, konforu, iki farklı çekiş tipi seçeneği, MG iSMART akıllı bağlanırlık sistemi ve MG Pilot teknolojik sürüş desteğiyle elektrikli bir otomobilden beklentileri yükseltiyor. Doğan Trend Otomotiv, yeni premium elektrikli SUV modeli Marvel R Electric’i 2022 yılında Türkiye’de satışa sunacak.

Marvel Evreninin En İyi Arabaları

MG’nin ileri teknoloji ürünü olan %100 elektrikli SUV modeli Marvel R Electric, çağdaş ve çekici dış tasarımıyla premium bir otomobil olduğunu daha ilk bakışta gösteriyor. 4.674 mm uzunluğu ve 2.804 mm dingil mesafesiyle geniş bir iç mekan sunan yeni SUV, spor otomobillerde kullanılan malzemelerden üretilen yapısı ve alüminyum süspansiyonlarıyla dayanıklılık ve hafiflik sunuyor.

MG Marvel R Electric, ilerici tasarımını işlevsellikle birleştirerek fark yaratıyor. Azami 750 kg römork çekme kapasitesine sahip olan SUV, bu sayede römork, karavan veya özel bir bisiklet taşıyıcı üzerinde iki e-bisikleti çekebiliyor. 357 litrelik kapasiteye sahip olan bagajın hacmi, arka koltukların katlanmasıyla 1.396 litreye kadar arttırılabiliyor. Marvel R Electric’in arkadan itişli versiyonunda, ön kaputunun altında ek 150 litrelik bir bagaj daha yer alıyor.

Marvel R Electric

İki farklı çekiş seçeneğiyle sunulan MG Marvel R Electric’in dört tekerden çekişli versiyonunda üç adet elektrik motorundan elde edilen azami 212 kW (288 PS) güç ve 370 kilometre (WLTP) menzil sunuluyor. Arkadan itişli versiyonda ise arka aksta bulunan iki elektrik motoru azami 132 kW (180 PS) güç üretiyor ve 402 kilometrelik bir menzile ulaşıyor.

Her iki versiyonda da aracın enerjisi 70 kWsa kapasiteye sahip bir lityum iyon bataryadan elde ediliyor. Marvel R Electric, üzerindeki 11 kW kapasiteli bir yerleşik şarj cihazına sahip. Buna ek olarak, DC şarj ile aracın bataryası yaklaşık 40 dakikada %80 kapasiteye ulaşabiliyor. Ayrıca entegre ısı pompasına sahip iklim kontrolü, düşük sıcaklıklarda dahi etkileyici verimlilik seviyeleri sunuyor. MG’nin amiral gemisi konumundaki Marvel R Electric, yüksek performansıyla da dikkat çekiyor: 0-100 km/s hızlanması 4,9 saniye olan otomobil 200 km/s hıza ulaşabiliyor.

Göksel İleri
Yazar: Göksel İleri

Yönetici