Mobilize Limo Geliyor. İlk modeli Münih’te tanıtılacak.

Mobilize Limo, taksiler, özel kiralık araçlar ve filolara özel araç çağırma hizmetleri için geliştirildi.

Renault Grubu bünyesinde yaratılan mobilite markası Mobilize, taksi, özel kiralık araçlar ve filolara özel %100 elektrikli bir sedan olan ilk modeli olacak olan Mobilize Limo’yu 8 Eylül’de Münih’teki IAA Mobility 2021 otomobil fuarında tanıtacak. Limo, diğer otomobillerin aksine satılmayacak ve sadece abonelik sistemiyle sunulacak.

Renault standında tanıtılması planlanan Limo, Renault Grubu ve Jiangling Motors Group tarafından 2018’de kurulan ortaklık sayesinde ortaya çıktı. 2022’nin ikinci yarısından itibaren 40 adet Mobilize Limo aracından oluşan bir filo, Avrupa’nın dört bir yanında kullanıma sunulması planlanan hizmetlerin onaylanması için sahaya sürülecek.

Mobilize Limo

Mobilize Limo taksiler ve diğer özel taşıma hizmetleri de dahil olmak üzere her tür kullanıcı için araç ve hizmetleri bir araya getiren ortak bir teklif olarak sunulacak. Mobilize’nin teklifi, ister tam zamanlı, ister yarı zamanlı ya da tek seferlik kullanıcılar olsun, herkese uygun hizmetlerin yer aldığı eksiksiz bir paket olacak. Bu hizmetler aynı zamanda diğer Renault Grubu elektrikli araçları ile de kullanılabilecek.

Mobilize Limo

RCI Bank and Services tarafından yönetilen Mobilize kiralama sözleşmeleri esnek kilometre ve sözleşme süreleri içerecek. Serbest çalışan kullanıcılar kullandıkça öde çözümüne erişebilecek. Mobilize, Taksi, özel kiralık araç hizmetleri sunan filo operatörleri için Toplam Operasyon Maliyetini optimize etmek ve operasyonel kusursuzluğu sağlamak amacıyla faaliyetlerine uygun eksiksiz bir çözüm sunmak (filo sevkiyatı, ödeme, araç şarjı, bağlanabilirlik…) için yeni kurulan ortak şirketlerden oluşan ağını genişletecek.

Mobilize Limo

4,67 m uzunluğa, 1,83 m genişliğe ve 1,47 m yüksekliğe sahip olan Mobilize Limo, modern ve dinamik bir tasarım sunuyor. Kabini, deri görünümlü saten kaplama ve temizlemesi kolay döşemeyle çevrelenen Mobilize Limo’nun ön konsolu, 10.25 inç ve 12.3’lük çift ekranlı bir dijital arayüze ev sahipliği yapıyor.

Limo’nun sürücü mahalli, profesyonel sürücülere ergonomik ve akustik olarak en konforlu koltuğu sunacak şekilde tasarlanmış. 2,75 m’lik uzun aks mesafesi sayesinde Mobilize Limo, arka koltuktaki yolculara daha yüksek modellerde görebildiğimiz bir konfor vaat ediyor. Geniş açılabilir arka kapılara sahip olan otomobilin arka koltuk sırasında, düz zemin sayesinde üç yetişkin yolcu konforlu bir şekilde oturabiliyor. Mobilize Limo’nun bagajı ise 411 litrelik yükleme kapasitesine sahip. 

Mobilize Limo

Mobilize Limo 110 kW (150 bg) gücünde elektrikli motora sahip. 220 Nm tork değeri sunan motorun Limo’ya şehir içinde ve şehir çevresindeki yollarda yumuşak bir sürüş imkanı sağlayacağı açıklanıyor. 0’dan 100 km/s’ye 9.6 saniyede çıkabilen araç 140 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Yaya ve diğer araçları otomobilin varlığıyla ilgili uyaran bir VSP (Yayalar için Araç Sesi) sistemiyle donatılan otomobil, 30 km/s altındaki hızlarda çevreye yapay bir ses yayacak.

Mobilize Limo 60 kWs kapasiteli sıvı soğutmalı lityum iyon aküyle çalışıyor ve iki şarj arasında yaklaşık 450 km (WLTP sertifikasyonu bekleniyor) sürüş menzili sunuyor. Limo yaygın olan birçok AC ve DC şarj sistemiyle uyumlu. Tüm halka açık şarj istasyonlarına ve Wallbox tipi ev sistemlerine bağlanabilen araç, ayrıca normal bir prizle de şarj edilebilecek.

Ful LED farlarla sunulan Limo, sekiz hava yastığını ve en iyi ADAS özelliklerini standart olarak sunuyor. Adaptif Hız Sabitleme, Kör Nokta Uyarısı, Şerit Değiştirme Desteği, Şerit Takip Sistemi, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Ön Çarpışma Uyarısı, Yaya Çarpışma Uyarısı, Gelişmiş Acil Durum Frenleme, Trafik İşareti Tanıma, Çevre Görüş Monitörü (AVM), Ön ve arka park sensörü, Arka Çapraz Trafik Uyarısı ve Kapı Açık Alarmı araçtaki sürüş destek teknolojileri arasında yer almakta. Mobilize Limo’da pazara bağlı olarak, ısıtmalı koltuklar ve ısıtmalı direksiyonu içeren bir Kış Paketi de sunulacak.

Renault’un Yeni Markası Mobilize EZ-1 Konseptini Tanıttı.” Makalemize de bakmanızı öneririz.

Göksel İleri
Yazar: Göksel İleri

Yönetici