Otomobille Yolculuğa Çıkmak İçin 5 Neden

Bugün sizlerle otomobille yolculuğa çıkmak için 5 nedeni paylaşıyoruz. Bu yolculuğun size ve aracınıza iyi geleceği kesin.

Şimdiye kadar okuduğum tüm “salgınla nasıl başa çıkılır” tavsiyeleri arasında hiç kimse arabalarımızı periyodik olarak çalıştırmamızı önermedi.

Korkarım ki insanlar hiç dışarı çıkmazlarsa, arabalarını ilk kez çalıştırmaya çalıştıklarında, aküleri bitmiş olacak.

COVID-19 krizi bitene kadar en az haftada bir otomobille yolculuğa çıkmayı öneriyoruz. Bu nedenle sizler için otomobille yolculuğa çıkmak için 5 nedeni sıraladık.

Otomobille Yolculuğa Çıkmak İçin

İçindekiler

İşte Otomobille Yolcuğa Çıkmak İçin 5 Neden

Otomobille yolculuğa çıkmak için 5 nedeni aşağıda listeledik.

Aracınızın Aküsünün Dolu Kalmasını Sağlayacaktır

Öncelikle, arabanızı 15 veya 20 dakika çalıştırmanız, akünün dolu kalmasını sağlayacaktır. Bu şekilde, ihtiyacınız olduğunda araç kullanıma hazır olur. Haftada bir kez orta hızda 15-30 dakika sürerseniz, akünüzü iyi durumda tutmak için bu yeterli olacaktır.

Hareketli Parçalarınızın Yağlanmasını sağlar

İkincisi, arabayı sürdüğünüzde, hareketli parçalarınızın yağlanmasını sağlayacaksınız. Sadece kaputun altındaki şeyler değil, vites bağlantınız ve park freni kablonuz gibi şeyleri bile.

Otomobille Yolculuğa Çıkmak İçin

Lastiklerinizde Düz Noktalar Oluşmasını Önlemiş Olur

Üçüncüsü, ara sıra aracı hareket ettirerek lastiklerinizde düz noktalar oluşmasını önlemiş olursunuz. Kesinlikle haftada bir gezintiye çıkmak işe yarayacaktır.

Kemirgenlerden Aracınızı Korur

Dördüncüsü, arabayı dışarı çıkardığınızda, motor bölmenizde ikamet eden, tüm kemirgenleri rahatsız edersiniz.

Kemirgen hasarı önemli olabilir ve pahalı sonuçlar doğurabilir. Aslında, buna özellikle duyarlı olduğunuz bir bölgede yaşıyorsanız, lastiklerin etrafında bazı kemirgen tuzakları kullanmayı bile düşünebilirsiniz. 

Ruhsal Sağlınıza İyi Gelir

Son olarak, evde sıkışıp kaldığınızda haftada bir gezintiye çıkmak zihinsel sağlığınız için iyidir. Manzarayı biraz değiştiriyor ve size hayatın dört duvardan daha fazlası olduğunu hatırlatıyor.

Otomobille yolculuğa çıkmak için 5 neden bu şekildeydi. Arabayla Gezi Tatili (Road Trip) ilginizi çekebilir

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici