2022 Land Rover Defender V8, 518 Beygir Gücüne Sahip

Land Rover Defender, 2019’da modern bir şekilde geri dönüşünü yaptı. Son yıllarda bu alanda yüksek performanslı, teknolojik araçların pazarı daha kalabalık hale geldi: Ford Bronco geri döndü ve GMC, iri yarı Hummer’ı “tamamen elektrikli süper bir araç” olarak yeniden canlandırdı. Ancak Land Rover rakipleri tarafından geçilmeyi reddediyor. Otomobil üreticisi, performansta büyük bir artış yaratan 518 beygir gücünde motora sahip yeni 2022 Defender V8’i tanıttı.

Land Rover Defender
Land Rover Defender

Defender araçlar uzun zamandır mükemmel arazi işçileri olarak bir üne sahipken, göz sulandıran hızlarıyla tam olarak bilinmemektedirler. Defender V8 bu düşünceyi değiştirebilir. Land Rover’a göre, araç 461 nm tork üretecek şekilde derecelendirildi. Bu da Defender’ı 4,9 saniyede sıfırdan 100 km / saate hıza çıkarıyor. En azından bir yarış pistini parçalamaktan çok arazide çamurların içerisinde gezen bir araç için oldukça güzel bir değer. V8 hem iki kapılı (Defender 90) hem de dört kapılı (Defender 110) olarak üretilecek ve sekiz vitesli otomatik şanzıman ile birlikte gelecek.

Canavar gibi yeni motorun yanı sıra, Defender V8 birkaç önemli güncelleme daha görecek. Tüm ekstra gücün üstesinden gelebilmek için, V8 donanımlı modeller, daha iyi viraj alma için daha büyük yuvarlanma çubukları ve yeni bir yalpalama kontrol sistemi bulunduracak. Daha keskin bir gaz tepkisi için ayarlana bilecek ve daha sert süspansiyona sahip olacaklar. Land Rover, tabii ki, bazı şık estetik dokunuşlarla da aracı süslüyor: mavi ön fren kaliperleri, direksiyon simidindeki saten krom vites değiştirme kanatçıkları ve özel dış amblem bunlardan bazıları.

Land Rover Defender
Land Rover Defender

Land Rover Defender V8: Lüks faktörünü gerçekten arttırmak mı istiyorsunuz?

Otomobil üreticisi ayrıca Defender V8 Carpathian Edition’ı da tanıttı ve bunu “Defender serisinin zirvesi” olarak nitelendiriyor.
Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bir çok farklı özelliklerle dolu: gri boya ile kontrast siyah tavan kaputu ve bagaj kapağı, süet ve deri vurguları birleştiren koltuklar ve dış yüzeyleri iz kalıntılarından ve fırçadan (veya marketin otoparkındaki alışılmadık alışveriş arabalarından) koruyan özel poliüretan bazlı bir koruyucu bulunuyor.

Land Rover, 2022 Defender model serisinin geri kalanını ihmal etmedi ve V8 olmayan araçlar da, özellikle eğlence sisteminde bazı güncellemeler görecek. Kablosuz telefon şarjı tüm modellerde standart olarak geliyor, ön panelde kavisli cam, 10 inç dokunmatik ekran bunlardan bazıları. Arazide seyahat ederken haritaya bakmaya veya müziğinizi ayarlamaya çalıştığınızda, ekstra alan kesinlikle kullanışlı olacaktır.

Land Rover Defender
Land Rover Defender

Yetenekli, lüks bir SUV almak istiyorsanız, vermeniz gereken bazı zor kararlar olacak gibi görünüyor. 2022 Defender modelleri, önümüzdeki yaz fiyatlandırma bilgileriyle birlikte satışa çıkacak.

Tesla Cybertruck 2022

Ozan Yılmaz
Yazar: Ozan Yılmaz

Yönetici