Maserati Grecale’nin En Net Görüntülerini Yayınladı

Maserati bir süredir Levante’nin hemen altına yerleşecek minik SUV’si üzerinde çalışıyor. Daha önce birkaç kez görüntülenen bu model, sonunda prototip formu ile karşımıza çıktı. İtalyan markanın çekinmeden paylaştığı bu görseller ile birlikte elimize yeni bilgiler de ulaştı.

Fotoğraflar, Maserati’nin İtalya’da bulunan tesisinde çekilmiş. Modena fabrikasını ziyarete giden Stellantis yöneticisi John Elkann ve CEO’su Carlos Tavares, aracı bir test sürüşüne çıkartmış.

Maserati Grecale Prototipi Resmi Görüntüler

Maserati Grecale
Maserati Grecale

Stellantis’in resmi açıklaması şu şekilde: “Stellantis yöneticisi John Elkann ve CEO’su Carlos Tavares, Maserati’nin efsanevi Modena tesisini ziyaret etti. Maserati CEO’su Davide Grasso ile bir fabrika turu yapan ikili, önce MC20‘nin üretim bandını teftiş etti. Daha sonra fabrikanın yeni boya atölyesini gezen yöneticiler, en son Nettuno motorlarının üretimine konuk oldu. Stellantis CEO’su Tavares, Maserati‘nin yeni SUV’sini test etme fırsatı da buldu.”

Stellantis CEO'su Tavares

Maserati Grecale’nin kuzeni Alfa Romeo Stelvio gibi Giorgio platformunu kullanacağını biliyoruz. Buna ek olarak elimizdeki casus fotoğraflar sayesinde aracın çift turbolu bir V6 ile gelebileceğini de öğrenmiş durumdayız. Öte yandan Maserati Grecale’nin tamamen elektrikli bir versiyonunun da planlandığı açıklanmıştı.

Göksel İleri
Yazar: Göksel İleri

Yönetici