2021 Nissan Titan Pro4X

2021 Nissan Titan Pro4X, yenilenmiş görünümü ve daha fazla güce sahip motoruyla karşımızda. Nissan, Titan XD’den bir yıl sonra, 2017 yılında Titan pikabını büyük bir hayranlık uyandıracak şekilde tanıttı. Nissan, Titan’da güçlü bir V-8 motoru, iyi çekiş özellikleri ve konforlu bir iç mekan sundu. Ancak Titan medya uzmanları tarafından sevilse de, yüksek satış rakamlarına ulaşamadı. Nissan, bu durum karşısında pes etmedi ve bizlere 2021 için yenilenmiş bir model sundu.

2021 için Titan, güncellenmiş dış tasarım, daha büyük bir multimedya ekranı, yeni iç tasarım, beygir gücünde bir artış (390’dan 400’e) ve hepsinden en önemlisi, tamamen yeniden tasarlanan dokuz ileri otomatik şanzıman ile geldi. Nissan Titan Pro4X kağıt üzerinde üstün özellikleri ve yüksek arazi donanımı ile göze çarpıyor, peki gerçekten öyle mi? Fourwheeler aracı test etti, işte test ekiplerinin yaptıkları yorumlar.

2021 Nissan Titan Pro4X

Nissan, Titan’ı piyasaya sadece bir motor seçeneği ile sundu. Bu motor, 5.6 V-8, 400 beygir gücünde ve 413 nm tork üretiyor. Titan 7,76 saniyede 0-100 hızlanma değerine sahip. Titan’ın 128.10 feet’te 100’den 0 km/h hıza frenlemesini gayet başarılı bulduk. Nissan Titan Pro4X, RTI rampasında ne etkileyici ne de hayal kırıklığı yaratan ortalama bir performans gösterdi.

İçindekiler

İç ve Dış Özellikleri

Araç testine başladığımızda tahmin ettiğimiz gibi, Nissan Titan Pro4X’in iç mekanı oldukça güzeldi. Yumuşak malzemeler fazlaca kullanılmış ve koltuklar şimdiye kadar test ettiğimiz en rahat koltuklar arasında yer alıyor. Kullanışlılığı yüksek, büyük kontrol düğmeleri, özellikle sürüş esnasında bulması ve kullanması kolaydı. Test üyelerimiz ayrıca yeni 9 inç multimedya dokunmatik ekranı gerçekten takdir ettiler ve yerleşik Fender ses sisteminin performansından övgüyle bahsettiler. Ayrıca, fonksiyonel orta konsol ile birlikte kabinin tamamında bulunan bol miktarda saklama alanını da takdir edildi. Nissan Titan Pro4X, büyük kapıları ve hem ön hem de arka koltuklara kolay giriş ve çıkışları nedeniyle yüksek not aldı. Ayrıca test ekibimiz, Titan’ın iç mekanının oldukça sessiz olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, test ekibimiz dış tasarım konusunda ikiye bölündü. Ekibimizin yarısı temiz hatları ve düzgün stili takdir ederken, diğer yarısı o kadar da etkilenmedi. Test ekibi en taraftaki büyük açık çeki kancalarının tasarımını takdir ettiler. Günümüzde çoğu pikapta olduğu gibi çekme kancaları kırmızıydı ve bu Titan’a birkaç puan kazandırdı.””

Otoyol Testi

Test ekibimiz otoyolda Titan’dan gerçekten keyif aldılar. Pikabın güçlü V-8 motoru, herkesin kullanmaktan keyif alacağı yepyeni bir dokuz ileri otomatik şanzımanla birleştirildi. Titan’ın şasisi sert, süspansiyonu esnek ve yol tutuşu üç tonluk bir pikap için mükemmel. Ve tabii ki Nissan’ın Zero Gravity koltukları, kamyonu süren herkesin favorisi oldu. Ayrıca Titan kabinini grubun en sessiz kabini olanı olarak belirledik.

Konu otoban sürüşüne geldiğinde araç ile ilgili iki şikayetimiz oldu. İlki, özellikle düşük hızlarda inanılmaz derecede sert bulduğumuz direksiyon. Bu, dar bir otoparkta yer bulmak gibi düşük hızlı manevraları zorlaştırabilir. Aracın zayıf yakıt ekonomisi de bizi şaşırttı.

Arazi Testi

İki günlük arazi testi boyunca, Nissan Titan Pro4X hemen hemen her disiplinde oldukça yetkin olduğunu kanıtladı. Büyük V-8 gücü, biraz eğlenmemize izin veren bir çekiş kontrol sistemi ile birleştiğinde, kum arazide ve toprak yollarda üstün bir performans elde ettik. 4×4 özelliği devreye girdiğinde, kamyon zorlu tepe tırmanışlarının ve çukurlu patikaların üstesinden geldi. Titanın, tüm arazinin üstesinden kolayca gelebildiğini gördük. Bununla birlikte, süspansiyon, büyük darbeleri iyi sönümledi ve kabinde yüksek derecede sarsıntı hissedilmedi.

Sonuçlar

Titan Pro4X otoyolda harika, arazide iyi ve stil söz konusu olduğunda insanları ikiye bölen bir pikap olarak tanımlanabilir. Hafta sonu, konfordan veya kapasiteden ödün vermeden, yeni yerleri keşfede bileceğiniz gibi, hafta boyunca evde işe giderken kullanmak için bir pikap arıyorsanız, Titan kesinlikle bakmaya değer bir araç. Jeep’in Gladyatörü veya Ram’ın TRX’i olmasaydı Nissan Titan Pro4X, birincilik ödülü için gerçekten iyi bir şans yakalayabilirdi.

Olumlu Yönler

  • V-8 motor.
  • Yumuşak geçişli dokuz ileri şanzıman.
  • Rahat ve sessiz iç mekan.
  • Elektronik kilitlemeli arka diferansiyel.

Olumsuz Yönler

  • Nispeten düşük sürüş yüksekliği.
  • Eski usul görünümlü devrilme çubuğu.
  • Düşük yakıt ekonomisi.

Fourwheeler

Ötv Artışı Mı Geliyor?

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici