Yeni Renault Megane eVision

Renault Grubu Avrupa’da 2050 yılına kadar karbon nötr olma taahhüdü kapsamında iki yeni elektrikli otomobili Renault Megane eVision ve Dacia Spring’i Renault eWays etkinliklerinde tanıttı.

Renault'dan iki yeni elektrikli model - 1

15-27 Ekim tarihleri arasındaki Renault eWays etkinlikleri kapsamında Renault Grubu, yeni ürünler ve teknolojilerin yanında ilkeler ve sıfır karbon emisyonlu mobiliteye geçiş vizyonunu paylaşıyor.

RENAULT MEGANE eVISION

eWays etkinliğinin en önemli sürprizi elektrikli Renault Megane oldu. Elektrikli araçlara özel yeni CMF-EV platformu kullanan Renault Megane eVision, coupe ile SUV kodlarını birleştirerek 25 yıl sonra Megane için yeni bir sayfa açıyor.

Renault'dan iki yeni elektrikli model - 3

Tamamen elektrikli modelde ızgaraya ihtiyaç duyulmadığı için burayı LED aydınlatmalar ve büyük Renault logosu dolduruyor.

Renault'dan iki yeni elektrikli model - 4

2021 yılında üretim versiyonuna kavuşacak olan Megane eVision konsepti 60 kWh’lık bir batarya ile gelecek. Araç, 220 bg güç ve 300 Nm tork çıkışıyla 0’dan 100 kilometreye hızlanması 8 saniyenin altında tamamlayabilecek. “Londra’dan Newcastle’a sorunsuz seyahat edebileceği” ifade edilen otomobilin yaklaşık 451 kilometrelik bir menzine sahip olması bekleniyor.

Renault'dan iki yeni elektrikli model - 5

Etkinlikte konuşan Renault Grubu CEO’su Luca De Meo, “Grup olarak 2050 yılına kadar Avrupa’da sıfır karbon emisyonu taahhütümüzü yerine getirmek için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. 2030 itibarıyla emisyon oranımızı 2010 yılına kıyasla yüzde 50 azaltmayı hedefliyoruz. 2022 yılıyla birlikte tüm modellerimiz elektrikli ya da elektriklendirilmiş versiyonlara sahip olacak. 5 yıl içinde Renault Grubu olarak pazardaki araçlarımızın yüzde 50’sinin elektirikli ya da hibrit olmasını planlıyoruz. Renault Megane eVision, elektrikli Dacia Spring ve Yeni Arkana E-TECH Hibrit bu planlarımızın önemli birer parçası” ifadelerini kullandı.

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici