Motor Sporlarını Seven Ünlüler

Bazı ünlüler yarış arabalarının direksiyonuna geçmekten ve otoyolları maksimum hızlarda küçültmekten hoşlanırken, bazıları sadece tribünlerden izlemeyi sever. Motor sporlarını seven ünlüleri sizler için derledik.

İçindekiler

Motor Sporlarını Seven 5 Ünlü

Will Smith’i herhangi bir F1 yarışında yakalayabilirsiniz. Kasım 2018’de Fresh Prince, arkadaşı Lewis Hamilton’ın podyuma çıkmasını izlemek için Abu Dabi Grand Prix’sine gitti. Transformers yönetmeni Michael Bay’den başkası tarafından filme alınan yarıştan önce Variety ile Hamilton için bir fotoğraf / video çekimi bile yaptı. Tüm olay Smith için çok anlamlıydı, çünkü kendisi de katıldığı ve yıllar içinde çalkantılı bir ilişki yaşadığı oğlu Trey ile bağ kurmasına izin verdi.

Motor sporlarını seven ünlüler will smith
Motor Sporlarını Seven Ünlüler

Geri Horner

Geri Horner’ı birkaç farklı isimle tanıyor olabilirsiniz: Geri Halliwell veya belki de Ginger Spice. Şarkıcı, Spice Girls’ten geçici olarak ayrıldıktan sonra Red Bull Takım Müdürü Christian Horner ile evlendi. Ve Horner ile evlenmesi tesadüf değildi, çünkü Geri tüm hayatı boyunca arabalara ilgi duymuştu. Spice Girls ile Birleşik Krallık turuna çıkmadığı veya çeşitli televizyon programlarını çekmediği zamanlarda Geri, her F1 yarışında kocasına ve takımına tezahürat yapıyor.

Motor Sporlarını Seven Ünlüler

Cameron Diaz

Cameron Diaz son zamanlarda neler yapıyor? Kâr amacı gütmeyen Irak ve Afganistan Veterans of America ile çalışmadığı zamanlarda, bir F1 yarışında olabilir. Eski aktris, büyük bir yarış hayranı ve Leonardo DiCaprio ve Monako Prensi ile birlikte 2014 Monaco Grand Prix’si de dahil olmak üzere birçok yarışta görüldü. Diaz ayrıca, bir Gearhead ve Knight and Day başrolü paylaşan Tom Cruise’la birlikte bir Top Gear bölümünde yer aldı ve burada “Star in a Reasonably Priced Car” segmentinde rol aldı.

George Lucas

Star Wars veya Indiana Jones günlerinden çok önce, George Lucas profesyonel bir yarış arabası sürücüsü olma hayali kuruyordu. Neyse ki milyonlarca film hayranı için, görüntü yönetmeni Haskell Wexler ile tanıştı ve oyunculuğa daha tutkulu bir ilgi kazandı. Ancak Lucas, daha genç günlerinde, 1962’de aracını ters çevirene kadar fuar alanlarında yarışarak zaman geçirdi. Aracı ters döndüğünde ölümle burun buruna gelmişti. İşte o zaman ilgisi yarıştan, izlemeye geçti. Bugün, Lucas’ı bazen dünyanın dört bir yanındaki büyük F1 yarışlarında görebilirsiniz.

David Hasselhoff

Baywatch’da ağır çekimde koşmadan önce David Hasselhoff, KITT adında akıllı bir araba verilen bir saha ajanını oynadığı Knight Rider filminde büyük bir çıkış yaptı. KITT’in direksiyonuna bu kadar çok güvenmesinin nedeni, şimdi büyük bir F1 hayranı olan Hasselhoff’ta bir kıvılcım yaratmış olmalısıdır. Oyuncu (ve bazen şarkıcı), İtalya ve Monaco da dahil olmak üzere pek çok Formula 1 yarışına katıldı ve birçok sürücüye halk desteği gösterdi.

Kaynak

Araba kazalarında ölen ünlüler yazımız da ilginizi çekebilir.

Ozan Yılmaz
Yazar: Ozan Yılmaz

Yönetici