2021 Model Yeni Seat Leon

2021 Model Yeni Seat Leon Türkiye yollarına çıktı.

İçindekiler

2021 Model Yeni Seat Leon Tasarım ile Büyülüyor

2021 model SEAT Leon boyutları gereği bir önceki modellerden ayrılıyor. 4.368 milimetre uzunluğa, 1.800 milimetre genişliğe, 1.456 milimetre yüksekliğe ve 2.686 milimetre aks mesafesine sahip olan araç özellikle aks ve uzunluk mesafesi konusunda önemli bir iyileşme getirecek.

Bu da aracın iç mekandaki deneyimin önemli ölçüde iyileştiği anlamına geliyor. Bunun yanı sıra SEAT Leon’un ön tasarımında tamamen yenilenen ızgara ve ön aydınlatma grubu dikkat çekiyor. Farlar bir önceki modellere göre daha geride tasarlanmış.Ön farlar için kullanılan LED teknolojisi, gözle görülmeyecek en karanlık yolu bile sürücüye en aydınlık hale getirerek görüş mesafesinde ciddi bir iyileşme sağlıyor. SEAT Leon’un arka tarafında bagaj boyunca uzanan “Infinite LED” arka farlar, sportif görünümlü bagaj yapısı ile aracın karakterini vurguluyor. Yan ayna altlarında yanan şık dizaynlı ışığı da Leon tutkunlarına müthiş bir karşılama sunuyor. 1999 yılından beri araba tutkunlarının gözdelerinden olan Leon’un 2021 modelinin de ilgi göreceği şüphesiz.

Motor ve Performans Analizi

2021 model yeni Seat Leon’u tasarımından daha önce merakla beklenen motor performansını incelemeye başlayalım. Beklediğimiz gibi giriş seviyesinde 1.0 litrelik üç silindirli seçenekle gelen yeni model 90 beygir ve 110 beygirlik iki seçenekle tercih edilebilir. Üst bölümde yer alan ve daha ileride konumlandırabileceğimiz 1,5 litrelik seçenek ise 130 beygir ve 150 beygirli iki seçenek ile  kullanıcılara sunulacak. Tercihi dizel araba olanlar için bu jenerasyonda da devamlılık sağlanacak. 2.0 litrelik TDI motor, 115 ve 150 beygirlik iki performans seçeneğine sahip. Son bölümde ise bu modele özel şarj edilebilir hibrit ünite var. Pazardaki payı dört gözle beklenen bu modelde 1,4 litrelik benzinli motor ile işleyiş sağlayan elektrik gücü ortaya yaklaşık 200 beygir güç çıkarıyor. Bu modelin  elektrik modunu da beraberinde getirecek olan hibrit seçenekle 60 kilometreye kadar menzil kat etmek mümkün. Türkiye’de ilk etapta satışa sunulan bu model LEON 1.5 TSI ACT 130 HP S&S FR düz vites seçeneği ile sunuldu. Otomobilin otomatik vites seçeneğinin Mayıs ayı içerisinde kullanıcı ile buluşması bekleniyor.

İç Mekan Özellikleri

2021 Model Yeni Seat Leon

Kaynak

Otomobilin iç mekanını incelediğimiz de sürücü ve yolcu odaklı tasarımda konfor ve minimalizm hemen dikkat çekiyor. 10,25” boyutundaki dijital gösterge paneli, ve ön kapılar üzerinden devam eden kaplamalar ekstra konfor ve ferahlık hissi veriyor. 

Yeni SEAT Leon Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen güvenlik testlerinden beş yıldız ile çıkarak başarılı bir sonuç aldı. Hız Sabitleyici (ACC), Yarı Otonom Seyahat Asistanı, Acil Durum Asistanı, Şerit Takip Asistanı da dahil olmak üzere yeni gelişmiş sürüş destek sistemlerini bir araya getiriyor. Ön, yan ve perde hava yastıklarının bulunmasının yanında, “Ön Orta Bölümde Merkezi Hava Yastığı” aracın tüm donanımlarında standart sunuluyor.

2021 Model SEAT Leon Fiyatları

2021 model yeni Seat Leon Türkiye’de ilk önce Style, Style Plus ve FR olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi sunulacak. Konfor odaklı Xcellence donanım paketinin  2021 yılının ikinci çeyreği içinde satışa sunulması bekleniyor. Güncel fiyat bilgisine aşağıda bulunan resimden ulaşabilirsiniz.

2021 Model Yeni Seat Leon

Güncel kampanyaları kampanyalar kategorimizden takip edebilirsiniz.

Sizler de 2021 model yeni Seat Leon hakkında görüşleriniz bizlerle paylaşabilirsiniz.

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici