Alfa Romeo’dan Mille Miglia Çıkarması

Mille Miglia’da bu sene 50 adet Alfa Romeo start alırken yarışın birincisi de klasik bir Alfa oldu.

Efsanevi Mille Miglia yarışı Roma-Brescia rotasında gerçekleşti. Yüzlerce klasik otomobilin katıldığı yarışta, bu sene 50 adet Alfa Romeo start aldı. Alfa Romeo’nun Heritage departmanı tarafından desteklenen resmi takımının tüm yarış otomobilleri bitiş çizgisini geçerken; 1929 Alfa Romeo 6C 1750 Super Sport ise yarışı birincilikle tamamladı. Etkinliğin, marka mirasıyla özdeşleşen onur konukları ise 540 bg gücündeki Giulia GTA ve GTAm oldu. 

Alfa Romeo'dan Mille Miglia

Katılan sürücüler Roma-Brescia rotasındaki her meydan ve yerleşim birimi girişinde karşılandı ve yarış her sene olduğu gibi büyük bir coşkuyla takip edildi. Mille Miglia’nın yaklaşık 100 yıldır bu kadar başarılı olmasının sırlarından biri, otomobillerin genelde bilinen yolların dışındaki benzersiz manzaralarda ve rotalarda boy göstermesidir.

Alfa Romeo'dan Mille Miglia

Yarış boyunca çok sayıda insan konvoyun geçtiğini görmek için sokaklara çıktı. Miglia günlük yaşamın devam ettiği sokakları motor sesleriyle doldururken otomobillerin geçişine izleyicilerin alkışları da eşlik etti. Konvoy geçerken, ülkenin kartpostal mükemmelliğindeki güzellikleri bir başka güzellikle hareket ve canlılık kazandı. Mille Miglia’ya tanıklık eden Verona’daki büyük meydan Piazza Bra, Desenzano’dan Sirmione’ye ve Salò’ya kadar uzanan Garda Gölü kıyılarında ölümsüzleşmeyi bekleyen birbirinden güzel manzaralar rotaya renk kattı. 

Alfa Romeo'dan Mille Miglia

Stellantis Heritage Başkanı Roberto Giolito pilotajındaki misafir araç Alfa Romeo 1900 Sport Spider, Brescia’ya saat 16:30’da ulaşırken, konvoyun geri kalanı onu takip etti. Kazanan ise Vesco ve Salvinelli ikilisinin kullandığı 1929 Alfa Romeo 6C 1750 Super Sport oldu. Böylece Mille Miglia’nın çok özel bir yarışı daha sona erdi ve “Kırmızı Ok” ile Alfa Romeo arasındaki bağı güçlendirmeye devam etti.

Alfa Romeo'dan Mille Miglia
Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici