Elektrikli Dacia Spring Geliyor

Elektrikli Dacia Spring ile, Dacia elektrikli araçları herkes ve her türlü kullanım için erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor. Dacia’nın tüm modellerinde olduğu gibi elektrikli Spring modelinde de ekonomi ön plana çıkacak. Fransa’da devlet teşvikli olarak 12.403 Euro başlangıç fiyatıyla 20 Mart’tan itibaren ön siparişe çıkıyor.

Elektrikli Dacia Spring Geliyor

Merakla beklenen, pazarın en ekonomik elektrikli otomobili olacak Yeni Dacia Spring, perakende, Business ve Cargo olarak üzere 3 farklı versiyon olarak üretiliyor ve tüketicilerle buluşuyor. Yeni Dacia Spring’in perakende versiyonunun ön siparişleri 20 Mart itibarıyla 12.403 Euro’dan başlayan devlet teşvikli fiyatlarla açılırken, ilk teslimatların sonbaharda gerçekleştirileceği ön görülüyor. Elektrikli otomobiller arasında ekonomik olarak rakipsiz bir araç olacak Spring profesyonellere hizmet verecek olan Business versiyonu ise Mart 2021’den itibaren kullanıma sunulacak. Arka koltuksuz 1.100 litre bagaj hacmi ve 325 kg taşıma kapasitesine sahip N1 onaylı Cargo versiyonu ise 2022 yılından itibaren yollarda olacağı düşünüyor.

SUV görünümüne sahip %100 elektrikli bir otomobil olan Yeni Dacia Spring, WLPT verileriyle 230 km’lik (şehir içi 305 km) menziliyle çoğu şehir içi ve şehirler arası sürüş ihtiyaçlarını karşılıyor.

2022 Land Rover Defender V8, 518 Beygir Gücüne Sahip

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici