Gezici Şarj Hizmeti m-şarj Ülkemizde

Elektrikli aracı çekiciye yüklemeden, yerini değiştirmeden yola devamını sağlayan gezici şarj hizmeti m-şarj Türkiye yollarında.

Elektrikli araçlara merakı olan ve Türkiye’de bu araca sahip olmak isteyen otomobil kullanıcılarının aklındaki en büyük soru işaretlerinden biri “Elektrikli aracımın şarjı yoldayken biterse ne olur?”.

Türkiye’nin ilk Asistans şirketi olan ve bu zamana kadar birçok ilki Türkiye ile tanıştırmış olan Marm Assistance’ın bu “olası aksi durum” için yenilikçi bir çözümü var. Elektrikli aracı çekiciye yüklemeden, yerini değiştirmeden yola devamını sağlayan gezici şarj hizmeti m-şarj artık Türkiye yollarında.

Marm Assistance Türkiye’de en bilinen Otomobil Markalarına, Filo ve Araç Kiralama Şirketlerine, Sigorta Şirketlerine ve Lastik Markalarına yıllardır Yol Yardım ve Asistans hizmetleri sağlıyor. Esnek yapısı ve isteğe göre şekillendirilebilen hizmet çeşitliliği ile yaratıcı çözümleri sektöre ilk sunan firma olan Marm Assistance, ürettiği bu yaratıcı çözümler ile de çözüm ortağı olduğu markalara değer katıyor. gezici şarj hizmeti m-şarj da bu hizmetlerden biri.

Gezici Şarj Hizmeti m-şarj Ülkemizde

Dünyada giderek yaygınlaşan elektrikli araçların Türkiye’de de yaygınlaşabilmesi için bazı ön koşullara ihtiyaç var. Bunlardan ilki Türkiye’ye yeterli sayıda elektrikli aracın üreticiler tarafından getirilmesi veya Türkiye’de üretilmesi, bir diğeri ise bu araçları şarj edecek istasyonların sayısının artırılması.

TEHAD verilerine göre, 2020 yılı içerisinde Türkiye’de satılan elektrikli araç adedi sadece 844 iken aynı dönem Almanya’da 400.000 elektrikli araç satışı yapılmış.  Şarj istasyonu tarafına baktığımızda ise 2020 sonu itibariyle Türkiye genelinde 800 şarj istasyonu kullanımdayken Almanya’da bu sayı 28.000.

Rakamlardan görüleceği üzere ülkemizdeki hacim yok denecek kadar az, istasyonlar arası mesafe de bir o kadar fazla. İstasyon sayısının az olması elektrikli araç almayı düşünen kullanıcının aklında ister istemez şu soru işaretini uyandırıyor “şarj edeceğim istasyona erişemeden şarjım biterse ne olur?”. Doğrudan satın alma kararını etkileyen bu soruya m-şarj sayesinde artık net bir yanıt var.

Gezici Şarj Hizmeti m-şarj Ülkemizde
m-şarj elektrikli araç mobil yol yardım ve şarj

Yenilikçi vizyonuyla yola çıkan Marm Assistance, elektrikli araçların Türkiye’de yaygınlaşmasını hızlandırmak, çözüm ortağı olduğu markaların elini güçlendirmek ve her şeyden önce son kullanıcının aklındaki soru işaretlerini gidermek için Türkiye’de bir ilk olan gezici şarj hizmeti m-şarj’ı geçtiğimiz günlerde duyurdu.

Bugüne kadar yolda kalan elektrikli araç kullanıcılarının tek alternatifi aracını çekiciye yükleyerek en yakın şarj istasyonuna çektirip orada şarj etmekti. En az 4-5 saat süren ve insanın en kıymetli şeyi olan zamanını çalan bu işlem artık tarih oluyor. m-şarj ile hizmetin talep edilmesi ve yola devamın sağlanması  arasındaki süre sadece 1 saat. Üstelik kullanıcının yolu değişmeden, en yakın şarj istasyonu nerede diye aramaya gerek kalmadan.

Otomobille Yolculuğa Çıkmak İçin 5 Neden

gezici şarj hizmeti m-şarj, elektrikli aracın yolda kalması veya şarjının bir şarj istasyonuna gidemeyecek kadar azalması durumunda, aracın yanına giderek 20 dakikada 80 kilometre menzil kazandıracak kadar şarj ediyor. DC akımla ve 22 kW şarj gücüyle şarj hizmeti sağlayan m-şarj ilk olarak İstanbul’daki kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Marm Assistance hızla diğer illerde de hizmet sunmayı ve m-şarj araç sayısını artırmayı planlıyor.

Türkiye’de ilkleri sunmayı alışkanlık haline getiren Marm Assistance, m-şarj dışında, sektöre hız ve dinamizm kazandıracak, günümüz koşullarında oluşan ihtiyaçlara çözüm niteliğinde başka hizmetler üzerinde de çalışıyor ve bu yıl bitmeden birçok yeniliği Türkiye’deki kullanıcıların ve iş ortaklarının hizmetine sunacağına şimdiden söz veriyor.

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici