Hyundai Santa Fe 889 bin TL’den Satışa Çıkıyor

Dört tekerlekten çekiş sistemiyle donatılan Hyundai Santa Fe 1.6 Hibrit Progressive, 889 binTL’den Türkiye7de showrroomlara indi.

Yeni Santa Fe, 230 beygirlik 1.6 litre T-GDI Hybrid motor seçeneği ile satışa sunuluyor. Geçtiğimiz hafta B-SUV modeli BAYON’u satışa sunan Hyundai Assan, şimdi de Yeni Santa Fe ile SUV segmentindeki iddiasını artıracak. Markanın en fazla satılan ve aynı zamanda tüm dünyada en fazla bilinen modeli olarak büyük bir öneme sahip olan Santa Fe, D-SUV segmentinde konumlandırılıyor.

Satışa sundukları yeni modelle ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, “Yeni Santa Fe modelimiz ile SUV ailemiz genişlemeye devam ediyor. B-SUV ve C-SUV segmentlerindeki model çeşitliliğimizi şimdi de D-SUV segmentine taşıyarak iddiamızı iki katına çıkarıyoruz.

Hyundai’nin premium sınıftaki en iyi modellerinden biri olan Santa Fe, yeni nesil yüksek performanslı 230 beygirlik turbo benzinli ve hibrit motoruyla tüm dikkatleri üzerine çekecek. Yeni Santa Fe ayrıca, konforlu ve zengin donanımları sayesinde bize premimum markalardan yepyeni bir müşteri kitlesi taşıyacak. Kısacası Yeni Santa Fe, teknolojik özellikleri, şık tasarımı ve Türkiye’deki SUV segmentinde fark yaratacak” dedi.

Hyundai Santa Fe 889 bin TL'den Satışa Çıkıyor

Hyundai Santa Fe 19 inç Jantlar ile Geliyor

Hyundai’nin yeni tasarım özelliklerinin bir parçası olan Santa Fe, LED farlarla kombine ön ızgarası ve gündüz yanan farları (DRL) ile yeni tasarım kimliğini ortaya koyuyor. Geniş ızgara, Yeni Santa Fe’ye cesur bir karakter verirken, ızgaradaki geometrik desen stereoskopik bir görünüm katıyor.

Yeni T şeklindeki gündüz farları, otomobilin dışındaki sağlam karakteri tamamlıyor ve en uzaktan bile tanınabilir hale getiriyor.19 inç’lik jantlar üzerinde hareket eden Hyundai Santa Fe, kaslı ve modern yapısını sportif ön ve arka tamponlarla da destekliyor.

Hyundai Santa Fe 889 bin TL'den Satışa Çıkıyor

Hyundai Santa Fe yeni nesil 1.6 litrelik T-GDi “Smartstream” motorla donatılmış durumda, Hyundai’nin yeni Sürekli Değişken Valf Süresi (CVVD) teknolojisini kullanan ilk model. Performanslı kullanımın yanı sıra yakıt verimliliğini de ön planda tutan bu sistem, motoru daha da optimize etmek için “Düşük Basınçlı Egzoz Gazı Devirdaimi (LP EGR)” özelliğine sahip. CVVC sistemi, sürüş koşullarına göre valfin açılma ve kapanma süresini düzenleyerek performansta hissedilir bir artış sağlıyor. Aynı zamanda yakıt verimliliği ve emisyonlarda iyileştirmeler de sunuyor.

CNNTURK

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici