Ford Bronco Hell’s Gate Kayalıklarından Çıkış Yapıyor

Ford Bronco, uzun yıllar süren yokluğunun ardından tamamen farklı bir tasarım ile sahnelere efsane bir geri dönüş yaptı. Araç 3 kapılı ve 5 kapılı (Bronco Sport) versiyonlarıyla ve birçok özelleştirme seçeneğiyle birlikte geldi. Ford, yeni Bronco’nun arazi kabiliyetine de fazlasıyla güveniyor.

Ford Bronco’nun arazi kabiliyetlerini ispatlıdığı videoya göz atmak ister misiniz? ABD’nin Utah Eyaleti’nin Moab kayalıklarında, Hell’s Gate (Cehennem Kapısı) adlı bir kayalıklı rampa bulunuyor. Çok meşhur olan bu kayalıklı rampada yıllarca arazi araçları denendi ve burası adeta arazi araçları için bir referans noktası hâline geldi. 

Ford Bronco Özellikleri

Bronco’nun arazi kabiliyetinin bu derece iyi olmasının sebepleri ise doğrudan arazi sürüşüne yönelik olarak geliştirilmiş bir araç olmasından ötürü geliyor. Aracın motor seçenekleri arasında 2.3 litrelik turbo benzinli bir seçenek görülüyor. Bu seçenek, 300 beygir güç ve 440 Nm tork üretiyor. Daha güçlü seçenek isteyen müşteriler 2.7 litrelik turbo benzinli V6 motoru seçebiliyorlar. O da 330 beygir güç ile 560 Nm tork üretiyor. Şanzıman seçenekleri ise 7 ileri manuel veya 10 ileri otomatik şeklinde.

Ayrıca aracın “Sasquatch” adlı bir paketinden örnek vermek gerekirse, o paketin tam bir arazi canavarı Bronco ortaya çıkardığını söyleyebiliriz. Çünkü araçta Goodyear’ın çamurlu araziler için özel hazırlanmış arazi lastikleri, her iki aks için elektronik diferansiyel kilitleri, Bilstein amortisörler gibi birçok özellik yer alıyor.

Ford Bronco

Ford Bronco Ne Zaman Gelecek?

Son olarak yeni Ford Bronco‘nun teslimatlarının önümüzdeki yaz aylarında başlayacağını belirtmiş olalım.

Hummer’ın 40 Yıllık Tarihi ‘ni de merak ediyorsunuz hemen bu yazımızı da okumalısınız.

Göksel İleri
Yazar: Göksel İleri

Yönetici