1965 Bronz Shelby Cobra 475.000 Dolara Sizin Olabilir

Araba koleksiyoncularının bir numaralı tercihi Shelby Cobra.

Tamamen bronzdan yapılmış bir gövdeye sahip olan bu göz kamaştırıcı Cobra ile gözlerinizin pasını silmeye hazırlanın.

En iyiler arasında yer alan Shelby Cobra popülaritesinin arkasında yatan en önemli etken el işçiliğiyle ün kazanmış olmasıdır. Shelby Cobra, New York’ta 475.000 dolara satış listesine konulmuştur. 1965 Shelby, 427 S / C Cobra’dan ipuçları alıyor. Bu, tüm zamanların en büyük Amerikan spor otomobillerinden biri olarak kabul edilir ve mükemmel kıvrımlı bir silueti güçlü performans özellikleriyle birleştirir.

Kirkham’ın kopyaları tipik olarak hafif alüminyumdan yapılmış olsa da, Shelby Cobra elle dövülmüş ve elle şekillendirilmiş bronzdan yapılmıştır. Çıplak metal gövde, çarpıcı bir yansıma yapması için elle cilalanmıştır. Goodyear Eagle yazılı lastikleri de gerçekten dikkat çekici durmaktadır.1965 Bronz Shelby Cobra

Shelby Cobra Özellikleri

Cobra’nın iç mekanı büyüleyici bir vintage havaya sahip. Bu göz alıcı dış görünümün altında, Carroll Shelby Engine Company tarafından üretilen 427 V8 ile güncellenmiş bir şasi yatıyor. Beş ileri manuel şanzımanla eşleştirilen bu yakıt enjeksiyonlu motor, 650 beygir gücüne sahip. Bu, retro roadster’ın sadece 4,1 saniyede sıfırdan 100 km / saate yükselmesini ve 250 km / saat maksimum hıza ulaşmasını sağlar.

90’ların En İyi Arabalarına göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Shelby Cobra’da döneme uygun siyah deri koltuklar ve Speedhut performans göstergeleriyle donatılmış uyumlu bir deri gösterge paneline sahip. Hız göstergesi ve takometre, klasik ahşap çerçeveli direksiyon simidi ile birlikte dikkatleri çekmekte. Bu inanılmaz dört tekerlekli araç her anlamıyla Carroll Shelby’nin imzasını taşımaktadır.

Aşağıda Cobra’nın daha fazla fotoğrafını bulabilirsiniz…1965 Bronz Shelby Cobra

1965 Bronz Shelby Cobra

1965 Bronz Shelby Cobra

1965 Bronz Shelby Cobra

1965 Bronz Shelby Cobra

1965 Bronz Shelby Cobra

1965 Bronz Shelby Cobra

1965 Bronz Shelby Cobra

Kaynak

Göksel İleri
Yazar: Göksel İleri

Yönetici