Mini Araç ZOOP Yollarda

Mini Araç ZOOP yollarda. İzmir’de bir yerli teknoloji şirketinin ürettiği elektrikli mini araç, “ZOOP” adı altında bir uygulama aracılığıyla kullanıma sunulacak.

Mini Araç ZOOP Yollarda

Son yıllara damgasını vuran Zoop, İzmir merkezli bir teknoloji şirketi tarafından üretildi. Aracın boyutu, rengi ve minimalistliği görenleri kendine hayran bıraktı.

Saatte 70 kilometre hıza çıkabilen araçlarda, lityum iyon bataryalar kullanılıyor. Günlük hayatta evlerde de kullanılan 220 voltluk akımlarda şarj edilebilen araçlar, üstünde bulunan paneller sayesinde enerjisinin önemli bir kısmını güneşten alıyor.

Tek şarjla yaklaşık 100 kilometre gidebilen aracın anahtarı ise diğer araçlara göre çok farklı. Telefonunuzdan indirip kullanabileceğiniz Zoop uygulaması size hem anahtar hem de aplikasyon olarak kullanılıyor. Aracın içerisinde bulunan dokunmatik ekran üzerinden çalışan elektronik araçta, kontroller de bu ekran üzerinden yapılıyor. Üzerindeki ışıklarla durumunu belli eden araçta; yeşil ışık ‘’kiralanabilir’’, mavi ışık ‘’kullanımda’’, kırmızı ışık ise ‘’yetersiz şarj’’ anlamına geliyor.

Aynı zamanda akıllı rehber ve navigasyon özelliği bulunan ZOOP’lar henüz ticarileşmemiş olup, pilot aşamasındadır. Bu aşamada da projeyi
geliştirmek için pilot süreci kullanıcılarına ücretsizdir.

Özellikleri

Mini Araç ZOOP Yollarda

Zoop

Mercedes’in Dünya Kadınlar Günü Paylaşımı

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici