Her Araçta Bulunması Gereken 8 Araba Aksesuarı

Araba Aksesuarı, araba kullanmayı birkaç dokunuşla keyif verici ve güvenli bir deneyime dönüştürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey ihtiyacınız olan araç içi aksesuarların ne olduğuna karar vermek.  Araba aksesuarlarıyla iç mekan estetiğini iyileştirebilir ve fonksiyonel hizmetlerinden yararlanarak sürüş güvenliğini maksimum düzeye çıkarabilirsiniz.

İçindekiler

Araba Aksesuarları Nelerdir?

Araba kullanırken görsel zevk, konfor ve güvenlik gibi beklentilere sahipseniz birkaç araba aksesuarı ile bu ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Her araçta bulunması gereken en önemli 8 aksesuar:

Araba Kokuları

Araba aksesuarı listemiz başlıyor. Otomobilinizin içi ne kadar güzel görünürse görünsün rahatsız edici bir koku tüm ambiyansı bozabilir. Bu sebeple araba kokuları en temel aksesuarların başında geliyor. Uzun yolculukları baş ağrısına neden olan kötü kokularla geçirmek istemiyorsanız ferahlatıcı veya aromalı bir araba parfümüne sahip olabilirsiniz. Böylece güneş altında park halinde bekleyen aracınızın deri döşemelerinden gelen kokunun da önüne geçebilirsiniz.

Araba Paspası

Söz konusu araç içi aksesuarları olunca araba paspasları genellikle göz ardı edilen tarafta yer alıyor. Paspasların zemini temiz tutmak, ayak tabanına konfor sağlamak ve ısı emilimini artırmak gibi görevleri bulunuyor. Kaliteli bir araba paspasıyla kirli ve tozlu zeminlere elveda diyebilirsiniz. Bununla birlikte tasarım değeri yüksek modelleri tercih ederek estetik görünümün iyileşmesine de katkı sunabilirsiniz.

Telefon Tutucu

Telefon tutucu araç aksesuarları sürüş sırasında dijital teknolojilerden faydalanma fırsatı sunduğu için modern otomobillerin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Özellikle navigasyon kullanırken telefonun ulaşılabilecek mesafede olması sürüş güvenliğini artırmaya yardımcı oluyor. Mobil cihazlarınızla uyumlu kol aralığına sahip bir telefon tutacağı, sürücülere büyük rahatlık sağlıyor.

Araba Aksesuarı

Cam Güneşlikleri

Uzun süre park halinde bekleyen aracınıza girerken sizi karşılayan şey rahatsız edici bir deri kokusu ve bunaltıcı bir sıcaklıksa güneşliğe ihtiyacınız olabilir. Cam güneşlikleri Araba aksesuarı ürünleri arasında kullanım geçmişi en uzun olanların başında geliyor. Güneş ışığının gösterge paneline zarar vermesini ve koltuk döşemelerini deformasyonunu önlemek gibi faydalar sunuyor.

Arabanız İçin Ekipmanlar yazımız ilginizi çekebilir.

Koltuk Minderi

Koltuk minderi, aracını ev rahatlığına kavuşturmak isteyenler için harika bir seçenek. Özellikle uzun süreli yolculuklarda omurganın doğru hizalanmasına ve duruş bozukluklarının önlenmesine yardımcı oluyor. Koltuk döşemelerinizle uyumlu bir minder satın alarak araba kullanmayı yorucu bir deneyim olmaktan çıkarabilirsiniz.

GPS Takip Cihazı

Araba aksesuarı listemiz devam ediyor modern otomobillerde güvenlik aksesuarı olarak popülaritesini artıran GPS takip cihazları önemli avantajlar sunuyor. Aracınızın konumunu anbean izlemenize olanak tanıyarak ödünç verme veya çalıntı gibi durumlarda önemli bir güvenlik ekipmanı rolü üstleniyor. GPS takip cihazı satın alırken telefonunuzla uyumlu bir yazılıma sahip olup olmadığından emin olmalısınız.

Cam Kırma Çekici ve Emniyet Kemer Kesici

Cam kırma çekici ve emniyet kemer kesici en az ilk yardım çantası kadar önem taşıyan güvenlik aksesuarlarının başında geliyor. Olası bir kaza durumunda kaçış yolu yaratabilmek için ihtiyaç duyulan bu ekipmanları torpido gözü veya koltuk altı gibi ulaşabileceğiniz alanlarda saklamanızda fayda var.

Araba süpürgesi

Araç kullanmak sağlığınızı doğrudan etkileyen günlük rutinlerden yalnızca biri. İç mekan temizliğine dikkat ederek içinde saatlerce nefes aldığınız ambiyansı daha sağlıklı bir hale dönüştürebilirsiniz. Hafif ve kompakt özelliğiyle kolay bir kullanım sunan araba süpürgeleri bu noktada işinize yarayabilir. 12 voltluk elektrikle çalışan araç süpürgeleri çakmak prizine takılarak kullanılabiliyor.

Araba Aksesuarı Fiyatları

Araba aksesuarı sona erdi. İhtiyacınız olan araç içi aksesuarların hangileri olduğuna karar verdikten sonra geriye en uygun seçimi yapmak kalıyor. Araç içi aksesuar fiyatları özelliklerine ve kalitesine bağlı olarak geniş bir aralığa sahip. Bu sebeple alışverişe başlamadan önce ne kadar bütçe ayırabileceğinizi belirlemenizde yarar var. Bu noktada ucuz ve kalitesiz ürünlerin aracınıza zarar verebileceğini ve kısa sürede kullanılamaz hale gelebileceğini belirtmek gerekiyor.

Kaynak

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici