Trakya’nın Gözde Yeri Uçmakdere Kamp Alanı

Trakya’da Masmavi denizin, yemyeşil ağaçların içerisinde kim kamp yapma keyfini istemez ki? Uçmakdere kamp alanı tam da bu isteğiniz için sizlerle birlikte. Planlı bir kamp tatili ya da hafta sonu kaçamakları yapmak için huzurlu ve sakin bir yer konumundadır. İstanbul’a uzaklığı 3 saat olup en yakın kamp alanlarından biri diyebiliriz. Bu keşfedilmeyi bekleyen köyde kamp yapmak sizi ve sevdiklerinizi büyülü bir zaman dilimine gönderecektir.

Trakya uçmakdere kamp alanı

İçindekiler

Uçmakdere Kamp Alanına Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Uçmakdere İstanbul’dan yaklaşık 3 saat uzaklıkta bulunan Tekirdağ’a bağlı Şarköy ilçesinde Marmara’nın kıyısında Işıklar Dağı’nın eteğinde olan eski bir Rum köyüdür. Tepelerin ardından karşınıza çıkan Rum evleri, bağlar ve anıt ağaçlarla kaplı bir masalın içinden Uçmakdere Köyü çıkmaktadır. İsmini Türk ve Altay mitolojisinde “cennet” anlamına gelen “uçmağ” kelimesinden almıştır. Uçmakdere yeşilliklerin içinde denize karşı kamp yapmak isteyenler için saklı bir cennettir.

Trakya uçmakdere kamp alanı

Uçmakdere’de Sizi Neler Bekliyor?

Uçmakdere yamaç paraşütü yapmak için en güzel yerlerden biridir. İstanbul’a en yakın yamaç paraşütü yeri uçmakdere olsa gerek. Uçmakdere son zamanlarda yamaç paraşütçülerinin akınına uğramış durumdadır. Bu cennet yerin görünümünü bir de gökyüzünde süzülürken görmek paha biçilemez bir güzellik sunmaktadır. Kamp alanı içerisinde elektrik, su ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz her şey mevcuttur. Hatta içerisinde ufak bir restorant bölümü de bulunmaktadır. Kamp çadırınızı kurup bu eşsiz yerin keyfini çıkarmanız için sizi bekliyor.

Trakya uçmakdere kamp alanı

Uçmakdere Konaklama Kamp Yerleri

Uçmakdere’nin 1-2 km sonra denizin kenarında yer alan Çınar Mocamp alanında da kamp kurabilirsiniz. Çınar Mocamp Alanı Uçmakdere’de yüksek çınar ağaçlarının altında sessizliğin ve huzurun ortasında bulunan bir kamp tesisidir. İçerisinde bulunan tuvalet, su, elektrik ve mangalı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Şarjınızın bitmesi gibi bir sorun yaşamamak için ağaçlardan sarkıttıkları üçlü prizleri kullanabilirsiniz. Prizlerin çalışmaması ihtimaline karşı yanınıza güneş enerjisi ile çalışan powerbank de alabilirsiniz.

Trakya uçmakdere kamp alanı

Çınar Mocamp’da gün batımını muhteşem bir şekilde izleyebileceğiniz bir ortam sunmaktadır. Denizin üzerinde bulunan eski iskelenin arkasında batan güneşi izlerken kendinizi muhteşem bir doğa şöleninde bulabilirsiniz. Çok büyük olmayan kamp alanında genelde günübirlik kamp yapanlar için restoran olarak görülse de kamp içinde oldukça tercih edilen bir konumdadır.

Trakya uçmakdere kamp alanı

Bütün bu güzellikleri içinde barındıran saklı cennet Uçmakdere sizi ve sevdiklerinizi tüm güzelliğiyle beklemektedir. Sıkıcı iş hayatı ve bir çok stresli olaylar karşısında kendizi rahatlatıp, huzurlu bir doğa yürüyüşü yapıp dinç hissetmek isterseniz Uçmakdere Kamp Alanı sizi karşılıyor olacak.

Uçmakdere Tam Konumu

Kaynak

Diğer gezi rotaları için tıklayınız.

Ozan Yılmaz
Yazar: Ozan Yılmaz

Yönetici