Toyota Yaris 2021 Yılının En İyi Aracı Seçildi!

Toyota Yaris 2021

Toyota Yaris 2021 |URBAN Tasarım

Toyota Yaris, 2021 Yılının Otomobili seçildi. Otomobil, prestijli uluslararası ödülde 266 puanla birinci oldu. İkincilik 240 puanla Fiat Yeni 500’e, üçüncülük ise 239 puanla Cupra Formentor’a gitti.

Yeni Toyota Yaris, günlük şehir hayatının artan zorluklarını karşılamak için tasarlandı. Günümüzün kompakt otomobil müşterileri, Avrupa’nın en talepkarları arasında olup yoğun yaşamlarını, kendilerini sürekli artan zorluklarla karşı karşıya bırakan sıkışık kentsel ortamlarda sürdürürler. Yeni Yaris’in dış tasarım konsepti “Yoğun ve Çevik” olarak tanımlandı, her zaman hareket etmeye ve eğlenmeye hazır. “Yoğunlaştırılmış” boyutları, yeni otomobillerin her bir ardışık yinelemede tipik olarak büyüdüğü bir pazar segmentinde onu diğerlerinden ayırıyor.

Toyota Yaris 2021

Toyota, Yaris’in toplam uzunluğunu 5 mm azalttı, ancak aynı zamanda dingil mesafesini 50 mm artırarak otomobilin çevik ve manevra kabiliyetine sahip olmasını sağlarken, iç mekanı koruyarak ve aynı zamanda konforlu bir iç mekan sunuyor. “büyük-küçük” karakterinin özü. GA-B platformu, toplam yükseklikte 40 mm’lik bir azalma sağlamıştır, ancak sürücü ve yolcular daha alçakta oturduğu için tavan boşluğundan ödün verilmemiştir. Ön tasarım, büyük ızgaraya ve merkezi Toyota amblemine odaklanır. Tasarımcılar, A sütununun tabanını arkaya doğru çekerek ve kaput uzunluğunu artırarak dinamik görünüme katkıda bulundular. Yeni ışıklar, LED teknolojisine sahiptir ve gündüz yanan farlarla değişen sinyal lambaları içerir.

Toyota Yaris 2021 |

Dış stil, yoğunlaştırılmış orantıların etkisini otomobilin yan tarafındaki güçlü karakter çizgileri ile öne doğru hareket hissi uyandırarak güçlendiriyor. Güçlü ön ve arka kanatlar genel olarak gergin, uyumlu bir görünüme katkıda bulunuyor ve oyulmuş kapı panelleriyle birlikte bir çeviklik duygusu ve otomobilin “yola çıkmaya hazır” karakterini yansıtıyor. İç tasarım, sürücü ve ön yolcu için açık ve ferah bir alan yaratan “az çoktur” ilkesini izliyor. Yüksek kaliteli malzemeler arasında kapı panelleri için yenilikçi bir keçe kaplama ve bir Yaris’te ilk kez daha sıcak bir kabin ortamı sağlamak için yumuşak dokunuşlu bir gösterge paneli yer alıyor. Kontrollerin, renklerin, aydınlatmanın, şekillerin, desenlerin, grafiklerin ve genel görünümün dokunuşu, çalışması ve sesi anlamında duyusal kalite temel odak noktası olmuştur.

Kaynak

Otonom Arabalar: Ne Bekleyebilirsiniz?

Ozan Yılmaz
Yazar: Ozan Yılmaz

Yönetici