Lexus Oyuncular İçin Araba Üretti

Lexus oyuncular için araba üretti, marka, Twitch ile ortaklaşa sadece bir adet “‘Gamers’ IS “üretti.

Otomobil markaları, oyuncuları cezbetmek için yeni uç noktalara gidiyor. Honda kısa süre önce Twitch’te yeni Civic’i tanıttı ve Ford, kullanıcıların özel yapım, 100.000 metrekarelik etkileşimli bir pistte gerçek bir Mustang Mach-E’yi kontrol edebilecekleri “canlı sürüş etkinliği” için Amazon’un sahip olduğu platformu kullandı.

Lexus oyuncular için araba üretti ve sadece oyuncular için yapılmış bir araba ile pazarlamasını bir basamak daha ileriye taşıyor. Toyota’nın sahip olduğu lüks marka bugün, IS 350 F Sport Sedan’ın oyuncu dostu bir tasarıma sahip modifiye edilmiş versiyonu olan ““Gamers’ IS” modelini üretti. Bu araç yolcu koltuğunda yüksek çözünürlüklü kavisli bir monitöre ve bagajda özel yapım bir oyun bilgisayarına sahip. Ek olarak, ileri ve geri olarak hareket edebilen bir klavye ve mouse platformu bulunuyor.

Evet, bu bir pazarlama tekniğidir. Lexus bunlardan sadece birini yaptı. Marka sözcüsü, “bunun büyük olasılıkla bir gösteri arabası haline geleceğini” söylüyor.

Video oyunu yayın platformunun artan popülaritesi, genç nüfusa hitap etmek isteyen pazarlamacılar için bir hedef kitle haline geliyor. Proje, markaların özellikle oyunculara ve Twitch kullanıcılarına ulaşmayı hedefliyor. Twitch, izleyicilerinin %67’sinin 35 yaşın altında olduğunu belirtti.

Lexus Oyuncular İçin Araba Üretti

Twitch Yayıncısı ile Beraber Tasarlandı

Lexus, marka sözcüsü “şimdiye kadarki en genç müşteriye ulaşmayı hedeflediğini” söylediği 2021 IS modeline, ilgi gün geçtikçe artıyor. Lexus, oyun arabasını yaparken Fuslie adıyla anılan popüler bir Twitch yayıncısıyla çalıştı. Yayıncı Geçen ay, Lexus’un arabaya dahil edilecek özellikleri için yaptığı canlı yayına 554.000’den fazla izleyici katıldı. Araba, oyun temalı bir dış kaplama ve Lexus’un ” Japon pop art estetiği” olarak tanımladığı bir “Neon Tokyo” iç stili içeriyor.

Lexus Pazarlama Başkan Yardımcısı Vinay Shahani yaptığı açıklamada, “Hayallerindeki oyun alanını tasarlamak için oyuncuların yardımlarını istedik ve onlar da bize yanıt verdiler,” dedi ve ekledi “Birlikte, otomotiv ve oyun sektöründe tasarım ve performansın nihai birleşimini yarattık.”

Lexus, arabayı Güney Kaliforniya’da özel bir imalat şirketi olan SCPS’nin yardımıyla üretti. Lexus, projeye konsept sanatçıları, tasarımcıları, 3D modelleyicileri, elektrik ve yapı mühendislerini, metal imalatçıları, zanaatkarları, sanatçıları, özel döşemecileri ve bilgisayar teknisyenlerini olmak üzere toplamda 20 kişiyi kattı. Lexus oyuncular için araba üretti, ileride bu konuda diğer markalardan nasıl bir girişim olur merak konusu.

Elektrikli Dacia Spring Geliyor

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici