Volkswagen 1 Nisan Şakası

Volkswagen 1 nisan şakasını yeni bir elektrikli otomobili tanıtmak için Voltswagen of America” isim değişikliği ile yaptı. Fakat bu kafa karıştırıcı şaka piyasalarda Volkswagen’in hisselerinde düşüşe neden oldu.

1 Nisan ruhuyla yapılmış bir PR çalışması olduğu açıklanan isim değişikliği temelde elektrikli otomobil serisini öne çıkarmak istiyor. Volkswagen ID serisi ile elektrikli araçlara yatırımını sürdürüyor ve gelecekte elektrikli araç yoğunluklu üretim yapacağı görülüyor.

Volkswagen ID4

Volkswagen elektrikli araçlara yoğun bir şekilde yatırım yapıyor, yaptığı şakada elektrikli araçlardan esinlenilmesi bunun bir göstergesi. Fakat borsa da bu isim değişikliği yatırımcıların yanılmasından dolayı davalara neden olabilir. Menkul Kıymetler Borsası Yasası, şirketlerin yatırımcılara yanlış veya yanıltıcı beyanda bulunmasını yasaklıyor.

Mercedes’in yapmış olduğu kadınlar günü paylaşımı ilginizi çekebilir.

Ayrıca Volkswagen’in hisseleri, Volkswagen 1 nisan şakası ile Çarşamba günü yaklaşık yüzde 4 düşüş yaşadı ve bu şaka değil. Volkswagen konu ile alakalı olarak bir tweet paylaştı ve geleceğin elektrikli otomobiller olduğunu vurguladı.

Kaynak: BBC

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici