Ünlülerin Sahip Olduğu 10 Eşsiz Araba

Ünlülerin sahip olduğu 10 eşsiz araba, Dünyanın dört bir yanındaki ünlüler, yüksek fiyatlarla satın aldıkları abartılı araçlar ve lüks yaşam tarzlarıyla tanınırlar. Birçoğu sınırlı sayıda üretilmiş lüks arabalara sahipken, bazıları klasik araçlara sahiptir. Geçmişte ünlülerin sahip olduğu bazı araçlara bir göz atalım

İçindekiler

John Lennon’ın Sahibi Olduğu Rolls-Royce Phantom V

Ünlülerin sahip olduğu 10 eşsiz araba listemiz başlıyor. 1964’te Beatles’ın en tanınmış üyesi John Lennon, baş döndüren Rolls-Royce Phantom V’yi satın aldı. Otomobil sadece Lennon’ın zenginliğini yansıtmakla kalmayıp, aynı zamanda “Summer Love”ın ünlü bir sembolü haline geldi. Öne çıkmasının nedenlerinden biri, Lennon’un aracın görünümünü özelleştirmesiydi. Garip görünümü birçok kopyaya ilham verdi. Canlı renklerle boyanmış olan Lennon’ın Rolls Royce’u, zodyak işaretleri ve saykodelik kıvrımlarla tuhaf bir tasarıma sahipti. Lennon aracın arka koltuklarını çift kişilik yatağa çevirdi, bir telefon, buzdolabı, TV  ve özel bir ses sistemiyle beraber kayıt cihazı kurdu. Efsanevi araç 1985 yılında Sotheby’s’de bir müzayedede satıldı.

Steve Mcqueen ‘ın Sahip Olduğu Porsche 917

Eşsiz ünlü arabaların listesi, ünlü aktör ve araba meraklısı Steve McQueen’in 1970 Porsche 917’sini eklemeden eksik kalırdı. Mcqueen’in kariyeri, uzun metrajlı film “Le Mans”da dahil olmak üzere heyecan verici araba kovalamacalarına dayanan filmler içeriyordu. McQueen’in 1970 Porsche 917’si, hiçbir zaman yarışmamış muhteşem görünümlü bir yarış otomobili idi, 2017’de müzayedeye çıkarıldığında 14 milyon dolarlık inanılmaz bir fiyata satıldı.

Paul Nweman’ın sahip olduğu 2002 Corvette

Ünlülerin sahip olduğu 10 eşsiz araba listemiz devam ediyor. Paul Newman’ın bu güdüsünü tetikleyen 1969 yılı yapımı olan Winning filminin çekimleriydi. Oyuncu Winning filminin çekimlerini tamamladıktan sonra profesyonel olarak yarışmaya başladı ve bu tutkusu vefat edene kadar devam etti. 2002’de açıklanmayan bir rakamla koleksiyonerini buldu.

James Coburn’un Sahip Olduğu 1961 Ferrari 250 GT SWB CAL-SPYDER

60’ların ve 70’lerin ünlü yıldızı James Coburn’un arabalara olan sevgisini babasının sahip olduğu garajı şekillendirdi. Coburn, yalnızca 56 adet üretilen 1961 Ferrari 250 GT SWB Cal-Spyder’ın sahibiydi. Parlak kırmızı, üstü açılabilir araba, 2008 yılındaki müzayedede ‘bir araba için ödenen en yüksek tutar’ olarak kabul edilen 10.9 milyon dolara satıldı.

Davic Hasselhoff’un Sahip Olduğu 1986 Pontiac FIREBIRD TRANS AM

1986 Pontiac Firebird Trans Am, jet iticileri, alev makinesi, kurşun geçirmez dış kabuk ve yapay zeka kontrol sistemiyle ,süslü cihazlarla modifiye edilen en iyi TV şovu Knight Industries Two Thousand otomobiliydi. Gösterinin yıldızı David Hasselhoff, 2012 yılında şovdaki arabalardan biri ile ödüllendirildi.

Clark Gable’ın Sahip Olduğu 1955 Mercedes-Benz 300SL GULLWING

Clark Gable, 60’tan fazla filmde rol aldı ve servetinin bir kısmını 1955 Mercedes-Benz 300SL Gullwing gibi göze çarpan modellere sahip arabalara harcadı. Tüm zamanların en gözde klasiği, uzatılmış kaput ve küresel farlarla sofistike bir havaya sahipti. Araç, 2015 yılında müzayedede küçük bir servet karşılığında satıldı.

Andy Warhol’un Sahip Olduğu 1955 Ferrari 857 SPORT

Ünlülerin sahip olduğu 10 eşsiz araba Listesindeki bir başka şık spor otomobil, sanatçı Andy Warhol’a ait. Pop sanatçısı, moda ve görsel sanatlara olan ilgisinden dolayı yaşamı boyunca hep gündemde kalmayı başardı ve 1955 Ferrari 857 Sport ile ünlü otomobillere renk ve ihtişam kattı. Büyüleyici kırmızı spor araba daha sonra ünlü isim tarafından bir müzayedede satıldı.

1955 Lincoln Futura BATMOBILE

Ünlülerin sahip olduğu eşsiz araba listemiz hız kesmeden devam ediyor, Ünlü filmlerde yer alan bazı araçlar otomobil meraklıları arasında tartışma odağı haline geliyor. Bunlardan biri de, Bruce Wayne’in 1955 Lincoln Futura Batmobil’idir. Araba tasarımcısı George Barris, altı Lincoln Futuras’ı TV şovu için ikonik Batmobiles’e dönüştürdü. Aracın parlak siyah silüeti kendi dönemi için kesinlikle baş döndürücüydü.

Fred Astaire Tarafından Sürülmüş 1955 Ferrari 750 MONZA SCAGLIETTI SPYDER

Hollywood yıldızı Fred Astaire tarafından yönetilen “On the Beach” adlı uzun metrajlı filmde 1955 Ferrari 750 Monza Scaglietti Spyder pistte birden fazla yarış kazandı. Araç modelinden sadece 40 adet üretildi.

Elvis Presley’in Sahip Olduğu 1969 Mercedes-Benz 600 PULLMAN

Ünlülerin sahip olduğu 10 eşsiz araba Listesinde sona geldik. Hayatı boyunca bir grup arabaya sahip olan ve satan (200 adet) Rock n Roll Kralı Elvis Presley ile sona eriyor. Bu araçların birçoğu bizzat Presley tarafından kullanılıyordu, ancak bu muhteşem 1969 Mercedes-Benz 600 Pullman limuzini gibi bazı otomobilleri şoförlü idi. Gümüş boyalı dış ve siyah deri bir iç mekana sahip olan araç, dört vitesli bir otomatik şanzımanla eşleştirilmiş 6,3 litrelik M100 V-8 ile donatılmıştı. Limuzin, 1970’ler boyunca Presley tarafından kullanılmış ve daha sonra yıldızla olan bağlantısı nedeniyle hızla yükselen fiyatlarda açık artırmada satılmıştır.

Ünlülerin Sahip Olduğu 10 Eşsiz Araba listeminiz tamanlandı. Dünyanın En Hızlı Arabaları 2021 yazımızda ilginizi çekebilir.
Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici