Dünyanın En Pahalı Otomobili Rolls-Royce Boat Tail tanıtıldı

2019’da Cenevre’de tanıtılan dünyanın en pahalı otomobili Bugatti La Voiture Noir’den unvanını alan Rolls-Royce Boat Tail tanıtıldı!

İngiltereli lüks araç üreticisi Rolls-Royce, 20 milyon sterlin (242 milyon TL) değerindeki Boat Tail modelini tanıttı. Otomobil özelliklerinin yanında fiyatı ile de dünyanın en pahalı otomobili oldu.

Rolls-Royce Boat Tail Tanıtıldı

Sahibine özel olarak tasarlanan araç, 2019’da düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda satılan 11.5 milyon sterlin değeri bulunan Bugatti La Voiture Noir modelini geride bırakarak dünyanın en pahalı otomobili oldu.

Dünyanın en pahalı otomobili
Dünyanın en pahalı otomobili

5.8 metre uzunluğunda üstü açılabilir bir Coupe otomobil olarak tanımlayabileceğimiz yeni Boat Tail, mimari olarak Phantom ile aynı özelliklere sahip. 6.75 litrelik çift V12 motor 563 beygir ile sürücünün gücüne güç katıyor.

Dünyanın en pahalı otomobili

Dünyada sadece 3 adet üretilecek Rolls-Royce Boat Tail’in sadece ön üretim mühendisliği tek başına 20 kişi tarafından 1 yılı aşkın sürede tamamlandı. Tasarım olarak 20. yüzyılın başlarındaki J-Serisi yatlarından ve 1920’lerin ve 30’ların orijinal ‘Boat Tail’ Rolls-Royce’larından esinlenildiği de belirtildi.

Dünyanın en pahalı otomobili

Araçta teknik detaylar dışında en dikkat çekici nokta arka kısmı. Aracın arka kısmında bir yemek takımı, döner kokteyl masaları, sandalyeler ve hatta kendiliğinden açılan bir güneş şemsiyesi bulunuyor. Rolls-Royce özel tasarım olarak üretilen aracın sahiplerinin ismini ise açıklamadı.

Göksel İleri
Yazar: Göksel İleri

Yönetici