Lego Lamborghini Sian FKP 37: Tam 400.000 Lego Parçasından Yapıldı

Lego Lamborghini 400.000’den fazla lego parçasıyla 8.660 saat boyunca tasarlanan bu Lamborghini Sian FKP 37, gerçeğe en yakın araba! Geçen yılın başlarında, Lamborghini ve LEGO , Sian otomobilinin bir kopyasını birlikte yarattılar. Bu yıl, orijinaline şaşırtıcı bir şekilde benzeyen (hem şekil hem de boyut olarak) bu inanılmaz gerçekçi canavarı yapmak için sınırları zorladılar.

Lego Lamborghini Sian FKP 37
Lego Lamborghini Sian FKP 37

Bu nefes kesici gerçekçi araba, otomotiv güzelliğini yeniden yaratmak için 8000 saatten fazla çalışan 15 kişilik bir ekip tarafından yaratıldı. Araba titizlikle LEGO Technic parçalarından yapılmıştır ve öndeki tekerlekler ve logo hariç, neredeyse tüm araç yalnızca LEGO parçalarından yapılmıştır. Araçtaki farlar, arka lambalar ve yanlarda uzanan ışık şeritleri bile LEGO parçalarıdır!

Lego Lamborghini Sian FKP 37
Lego Lamborghini Sian FKP 37

Lamborghini, bir basın açıklamasında belirttiğine göre, bu türünün tek örneği proje için özel olarak yapılmış 20’si de dahil olmak üzere 154 farklı Lego parçası gerekiyordu dedi. Arabada, katı parçalar kullanmak yerine, birbirine geçen altıgen parçalardan oluşan paneller kullanıldı. Sonuç son derece gerçekçi ve gülünçtü. 4.850 Pound değerinde olmasına rağmen orijinal Sian’ın boyutlarına mükemmel şekilde uyuyor. Legolar, Lamborghini’nin kendi boyahanesinde uygulanan aynı asit yeşili UV kaplamalı renkte sprey boyayla boyanmıştır.

Lego Lamborghini Sian FKP 37
Lego Lamborghini Sian FKP 37

Gösterge paneli, koltuklar ve LEGO parçalarından yapılmış direksiyon simidi (Lamborghini logosu direksiyona yerleştirilmiş) ile aracın iç mekanı da son derecede gerçekçi. Ne yazık ki kapıları açılmıyor, ancak pencereler inanılmaz derecede ayrıntılı ve aracın içine güzel bir bakış açısı sunuyor. Araba orijinal Sian’da kullanıldığı gibi gerçek Lamborghini tekerleklerine dayanıyor.

Dünyadaki diğer lego arabaların örneklerine bakmak ister misiniz? 10 İnanılmaz Lego Arabası hemen tıkla.

Lego Lamborghini Sian FKP 37
Lego Lamborghini Sian FKP 37
Lego Lamborghini Sian FKP 37
Lego Lamborghini Sian FKP 37
Lego Lamborghini Sian FKP 37

Orijinal Sian, Lamborghini’nin şimdiye kadar yapılmış en güçlü üretim arabası olarak lanse ediliyor. Aynı zamanda, doğal emişli 6,5 litrelik bir V-12 ve bir elektrik motorundan oluşan, toplam 807 beygir gücünde olan araç 2,8 saniyede 0-100 km / saat ve 350 km / saatin üzerinde bir azami hız sağlayan hibrit bir araçtır. Sian’ın adı kelimenin tam anlamıyla “flaş” veya “yıldırım” anlamına geliyor ve LEGO replikasının neden yan tarafında yıldırım şeklinde öğelerle geldiğini açıklıyor. Sián duyurulduktan sonra Lamborghini, Lamborghini’nin ana şirketi olan Volkswagen Grubu’nun eski başkanı Ferdinand Karl Piëch’e bir saygı duruşu olarak adına FKP 37 ekini ekledi. 37, doğum yılı olan 1937’yi gösteriyordu.

Bu LEGO Lamborghini Sian FKP 37’nin orijinalinden bile daha nadir olduğu iddia edilebilir. Neden mi? Sian FKP 37 sadece bir sergi aracı olarak üretilmiştir. Ancak LEGO Technic replikasını çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz .

Tasarımcılar: LEGO ve Lamborghini

Göksel İleri
Yazar: Göksel İleri

Yönetici