Diego Maradona’nın Nadir Porsche 911 Convertible’ı Açık Artırmada Satışa Sunuluyor

Efsanevi futbolcu Diego Maradona , İspanya’da Sevilla FC için oynadığı bir sezonda Porsche 911 Convertible satın aldı.
Diego Maradona'nın Nadir Porsche 911 Convertible'ı
Diego Maradona’nın Nadir Porsche 911 Convertible’ı

Diego Maradona’nın hızlı olduğu tek yer saha değildi. Futbolcu aynı zamanda yolda da tam bir hız manyağıydı. Bir zamanlar sürmeyi en çok sevdiği Porsche açık arttırma ile satışa hazırlanıyor.

Önümüzdeki ayın başlarında, efsane futbolcuya ait olan 1992 model Porsche 911 Convertible, Bonham’ın Les Grandes Marques du Monde à Paris satış etkinliğine katılacak. Ancak bu spor otomobil, bir zamanlar “El Diego” ya ait olduğu için özel değil, aynı zamanda üretim hattından çıkan sadece 1.200 cabriolet örneğinden biri olarak öne çıkıyor.

Diego Maradona'nın Nadir Porsche 911 Convertible'ı
Diego Maradona’nın Nadir Porsche 911 Convertible’ı

Maradona, Kasım 1992’de Sevilla’daki tek sezonunda muhteşem Drop Top’a (Üstü açılır araba) sahip oldu ve bu da Avrupa futbolunda bir daha rastlanmayacak bir olaydı. Mexico City’deki 1986 Dünya Kupası’nda Arjantin’e liderlik etmekten sadece altı yıl geçmesine rağmen, bu sırada İngiltere’ye karşı meşhur “Hand of God” hedefini yumrukladı. Forvetin kariyeri, hızlı bir parti yaşam tarzı nedeniyle raydan çıkmıştı. 15 aylık kokain kullanım yasağından yeni çıkan sorunlu yıldız, kariyerini yeniden canlandıramadı ve yeni Porsche’si Los Palanganas’ta geçirdiği kısa süreli kalışının muhtemelen en önemli olayıydı.

Ancak Sevilla’da geçirdiği zaman unutulabilir olsa bile, Maradona’nın üstü açılabilir otomobili hala dikkate değerdi. Müzayede evine göre zarif gümüş rengi ve siyah deri iç tasarımıyla, 250 beygir olan ve arabayı saatte 200 kilometre hıza çıkarabilen hava soğutmalı 3.6 litrelik Carrera 2 motorla çalışıyor. Maradona da arabayı sınırlarına kadar zorlamaktan zevk alıyordu ve Sevilla şehir merkezinde saatte 178 kilometre hızla giderken yakalandıktan sonra silahlı polis tarafından kenara çekildi. Cabriolet, 90’ların başında piyasada bulunan, sınıfının en iyisi 911’di. Kilometre sayacında 120.000 kilometrenin üzerinde olmasına rağmen, araç bakımlı ve “pratik olarak orijinal” durumda olarak tanımlanıyordu.

Diego Maradona'nın Nadir Porsche 911 Convertible'ı
Diego Maradona’nın Nadir Porsche 911 Convertible’ı

Maradona, geçtiğimiz Kasım ayında beyin ameliyatı olurken geçirdiği kalp krizinden öldü. Öldüğünde ise 60 yaşındaydı. Ölümünden bir hafta sonra, İtalya’daki Napoli’nin Stadyum ismi “Stadio San Paolo” dan “Stadio Diego Armando Maradona” olarak yeniden adlandırıldı. 1984’ten 1991’e kadar Napoli için oynarken Maradona, Avrupa futbolunda en iyi performansını sergiledi, 115 gol attı ve kulübünü 1986-87 ve 1989-90 sezonlarında iki kere lig şampiyonluğuna taşıdı.

Bonham’ın Les Grandes Marques du Monde à Paris satış etkinliği 3 – 10 Mart tarihleri arasında müzayede evinin web sitesinde ve uygulamasında gerçekleştirilecek. Maradona’nın 911 Carrera 2 üstü açılabilir arabasının 180.000 ila 240.000 $ arasında bir getiri sağlaması bekleniyor.

Kaynak

Uber, Otonom Filosu İçin Volvo İle Anlaştı.

Ozan Yılmaz
Yazar: Ozan Yılmaz

Yönetici