15 Ünlü İsim Dudak Uçuklatan Rakamlar Kazanmasına Rağmen Ucuz Araç Tercih Ediyor!

Ünlü isimlerin kullandığı araçları hiç merak ettiniz mi? Milyonlar kazansa da ucuz araçları tercih eden ünlü isimleri Trakyaotoblog olarak sizler için derledik. İşte o isimler…

İçindekiler

Cameron Diaz – Toyota Pirius

Ucuz Araç Tercih Eden Ünlüler

Aktif olarak oyunculuk yaptığı yıllarda Hollywood’un en çok kazanan aktrislerinden olan Cameron Diaz, çevre dostu Toyota Prius ile oldukça mutlu.

Justin Timberlake — Volkswagen Jetta

Ucuz Araç Tercih Eden Ünlüler

Dünyanın dört bir yanında hayranlara sahip olan Justin Timberlake, servetiyle dudak uçuklatan isimlerden biri. Ancak onca kazanca rağmen kendisi, araç olarak Volkswagen Jetta kullanmayı tercih ediyor.

Tom Hanks — Scion xB

Ucuz Araç Tercih Eden Ünlüler

Son yıllarda birçok ünlü isim, pahalı arabaları bir kenara bırakıp çevre dostu arabalar tercih ediyor. Tom Hanks de bu isimlerden biri. Yıllardır Scion xB kullanan Hanks, çevre dostu arabasıyla oldukça mutlu.

Jennifer Lawrence — Volkswagen Eos

Ucuz Araç Tercih Eden Ünlüler

Kariyerinin en başarılı dönemlerinde bile Volkswagen Eos arabasından vazgeçmeyen Lawrence, dudak uçuklatan bir kazanca sahip olmasına rağmen tercihini ucuz arabalardan yana kullanıyor. Kendisinin yalnızca bir filmden 653 milyon dolar kazandığını da söyleyelim!

Jeff Bezos — Honda Accord

Ucuz Araç Tercih Eden Ünlüler

Dünyadaki en zengin isim olan Jeff Bezos, tam tamına 117 milyar dolarlık bir servete sahip. Ancak tüm bu servete rağmen kendisi, yıllardır Honda Accord kullanıyor. Sebebi sorulduğunda ise arabasının hala iyi bir durumda olduğunu söylüyor.

Britney Spears — BMW Mini Cooper

İnanmak oldukça güç olsa da Britney Spears da ucuz araba tercih eden isimlerden biri. Pop kraliçesi, yıllardır BMW Mini Cooper kullanıyor.

Lily Allen — Ford Focus

Ucuz Araç Tercih Eden Ünlüler

Ünlü şarkıcı Lilly Allen, yeşil Ford Focus’una adeta aşık! Kendisini sık sık bu arabayla gezinirken görmeniz mümkün. Büyük ihtimalle rengi onu çok cezbediyor olmalı.

Daniel Radcliffe — Fiat Grande Punto

Ucuz Araç Tercih Eden Ünlüler

Harry Potter serisiyle dünya çapında bir üne kavuşan Daniel Radcliffe, Fiat Grande Punto kullanıyor. Çevre dostu bir araba tercih eden Radcliffe, 110 milyon dolarlık servetine rağmen lüks arabalardan uzak duruyor.

Clint Eastwood — GMC Typhoon

Ucuz Araç Tercih Eden Ünlüler

Efsanevi aktör Clint Eastwood ise GMC Typhoon tercih edenlerden biri. Dudak uçuklatan servetine rağmen arabasından vazgeçemeyen Eastwood, arabasına adeta aşık!

Conan O’Brien — Ford Taurus

Ucuz Araç Tercih Eden Ünlüler

Henüz ünlü bir komedyen değilken Ford Taurus kullanan Conan O’Brien, şu anda oldukça yüksek bir kazanca sahip olsa da arabasından hiçbir zaman vazgeçmemiş.

Christian Bale — Toyota Tacoma

Ucuz Araç Tercih Eden Ünlüler

Batman serilerinden Bruce Wayne olarak bilinen, son model teknoloji ürünleri sevse de Christian Bale için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Kendisi 17 yıldır aynı arabayı kullanıyor. Arabasına aşık olan Bale, değiştirmeyi düşünmediğini de her fırsatta dile getiriyor.

LeBron James — Jeep Wrangler

Ucuz Araç Tercih Eden Ünlüler

En ünlü NBA oyuncularından biri olan LeBron James, yıllardır özel üretim bir Jeep Wrangler kullanıyor. Ülkemiz şartlarında pahalı bir araba olsa da milyon dolarlar kazanan bir sporcu için 30 bin dolar ödemek, devede kulak!

Bruno Mars — Cadillac Allanté

Ucuz Araç Tercih Eden Ünlüler

Bruno Mars, 24K Magic şarkısının klibinde kullandıkları Cadillac Allanté’yi o kadar beğenmiş ki hemen satın almış. Ünlü isim bir süredir 95 model bir Cadillac kullanıyor.

Leonardo DiCaprio — Toyota Prius

Ucuz Araç Tercih Eden Ünlüler
TrakyaOtoBlog

Çevre dostu tercihleriyle sık sık gündeme gelen DiCaprio, tıpkı Cameron Diaz gibi Toyota Prius kullanıyor. Hatta kendisi bununla da kalmıyor ve tüm Hollywood’un lüks araç sevdasını eleştiriyor. Servetiyle dudak uçuklatan ünlü isim, ilişkileri sırasında Blake Lively’e de Toyota Prius hediye etmişti.

Mark Wahlberg — Toyota Sienna Minivan

Ucuz Araç Tercih Eden Ünlüler
TrakyaOtoBlog

Toyota Sienna Minivan kullanan Wahlberg, arabasına aşık desek hiç de abartmış olmayız! Kendisi yıllardır Sienna Minivan kullanıyor ve aracını değiştirmeyi düşünmüyor.

Genel olarak baktığımızda ünlü isimlerin ucuz araç tercih etme sebepleri arasında çevreye duyarlı bireyler olmasından geliyor. Ülkemizdeki insanlar gibi lükse göre araç satın almıyor, aksine işini görecek şekilde en uygun ve ucuz araçları tercih ediyor. Böylelikle gereksiz para israfının da önüne geçilerek eko çevreye katkı sağlanıyor.

En çok tercih edilen araç markası ise Toyota ve onun Prius modeli

Toyota Prius, dünyanın ilk seri üretim hibrid otomobilidir. 2005 yılında Avrupa’da yılın otomobili seçilmiştir. Boyutları, donanımı ve fiyatı itibarı ile orta sınıf bir otomobil olarak kabul edilmektedir.

Geleceğin motor teknolojisi olarak görülen hibrid sisteminde benzinli veya dizel bir motor ile elektrik motoru uyum ile çalışmaktadır. Mevcut hibridlerle aracın yüksek performansını benzinli motor sağlarken elektrik motoru yalnızca yardımcı bir işlev üstlenmektedir. Toyota’nın Hybrid Synergy Drive® adını verdiği sistemde ise aracın performansından ödün vermeksizin elektrikli motorun daha önemli bir rol oynaması sağlanıyor.

2006 yılında art arda üçüncü yıldır 1.4 – 1.8 litre motor kategorisinde ödül kazanan 1.5 lt Hybrid Synergy Drive® benzinli motor, Toyota Prius’taki kullanımıyla En İyi Yakıt Tasarrufu kategorisinde de ödüle layık görüldü. Hybrid Synergy Drive®, 2004 yılında ikinci nesil Prius’la piyasaya sürüldüğünden bu yana her yıl bu iki kategoride birinciliği kazanıyor.

Toyota, 1997’den bu yana dünya genelinde 613.300 hibrid araç satışı gerçekleştirdi. Prius satışları Avrupa’da önemli ölçüde bir artış göstererek 2004 yılında 8.136 adetten 2005 yılında 18.886 adede ulaştı.

Kaynak

Dünyada en çok ses getiren 5 otomotiv reklamı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Ozan Yılmaz
Yazar: Ozan Yılmaz

Yönetici