En İyi 6 James Bond Arabası

Bugün sizlere en iyi 6 James Bond Arabasını listeliyoruz. Efsanevi ajan James Bond ile ilgili filmler çeşitli nedenlerden dolayı büyüleyicidir, ancak neredeyse tüm Bond hayranları iki şey için yeni bir James Bond filmi beklemektedirler, yeni James Bond sevgilisinin kim olacağı ve hangi arabayı kullanacağı.

007 ilk kez 1962’de sinema salonlarında yayınlandı ve o zamandan beri bu filmlerde çeşitli arabalara yer verildi. Çoğunluğu James Bond filmlerinde göründükten sonra zamanlarının bir simgesi haline geldi. Ancak James Bond arabası dendiğinde bazıları hep akıllarda kaldı. Dyler.com en iyi 6 James Bond arabasını listeledi.

İçindekiler

Aston Martin DB5

Şüphesiz DB5, tarihin en tanınmış James Bond arabası ve aynı zamanda 007 ile Aston Martin arasındaki uzun süreli dostluğu kuran otomobil . Zaman bize gösterdi ki DB5 hem otomotiv dünyasında hem de film dünyasında bir efsane haline geldi. Aston Martin DB5 1964’te Goldfinger filminde yer aldıktan sonra, bu modelin popülaritesi oldukça arttı. Herkes filmlerde araçta bulunan döner plakalar, makineli tüfekler ve fırlatma koltuğu gibi olağanüstü eklemelerden etkilendi. Aston Martin DB5 Thunderball, GoldenEye, Casino Royale ve Skyfall gibi filmlerde de rol aldı. 2019’da Goldfinger’da kullanılan dört DB5’ten biri açık artırmada 6.385.000 $ ‘a satıldı.

James Bond Arabası
1965 Aston Martin DB5

AMC Hornet

1974 yapımı The Man with the Golden Gun filminde , Roger Moore tarafından oynanan James Bond, ilk bakışta oldukça basit görünen iki kapılı bir hatchback araba kullandı. Peki onu özel yapan neydi? Tek gereken bir sahneydi: Kırmızı Amerikan arabasını bir bayiden çaldıktan sonra Bond, onu düşmanlarını kovalamak için kullandı ve bir nehirden 360 derecelik kıvrımlı bir atlayış yapması bu arabayı efsane yaptı. Bu sahne, tüm zamanların en iyi 10 Bond sahnesinden biri olarak kabul edilir.

James Bond Arabası
AMC Hornet
James Bond Arabası
AMC Hornet

Lotus Esprit S1

Bond’un ikonik Aston Martins’ine meydan okuyabilecek bir başka araba olsaydı, bu Lotus Esprit S1 olurdu. 1977 filmi The Spy Who Loved Me tüm zamanların belki de en iyi James Bond filmi olarak kabul edildi. Yapımcılar bu Lotus’u etkileyici bir şekilde silahlandırdılar. Unutmayalım ki bu araba denizaltıya da dönüşebiliyordu. Lotus’un görünümü o kadar unutulmazdı ki, film galasından sonra aracın üreticisi Esprit araç için siparişler aldı. Bu arada, filmde kullanılan Lotus Esprit S1’lerden biri 2013 yılında Londra’daki bir açık arttırmada 997.000 USD’ye Tesla CEO’su Elon Musk tarafından satın alındı.

James Bond Arabası
Lotus Esprit S1
James Bond Arabası
Lotus Esprit S1

Aston Martin V8 Vantage Volante

Aston Martin V8, 1987 filmi Living Daylights ile bir James Bond filminde yer aldı. Filmde Timothy Dalton çeşitli silahlarla donatılmış, füzeleri, lazerleri ve bir roket güçlendiricisi olan üstü açılır bir araba kullanıyordu.

Aston Martin V8 Vantage

BMW Z8

James Bond filmlerinin yapımcıları , 1985 yılında BMW ile çalışmaya başladı (BMW’nin daha sonra yalnızca satışlardan 240 milyon ABD Doları kazandığı yayınlandı) . BMW Z8 1999 filmi, The World Is Not Enough‘da yer aldı. Arabaya yerleştirilen ana silahlar, roketler bir sahnede düşman helikopterini düşürmeye yardımcı oldu. Ancak düşmanlar kısa süre sonra Z8 yok eden başka bir helikopter gönderdi. Bu, James Bond’un bir BMW kullandığı son film oldu.

James Bond Arabası
BMW Z8

Aston Martin Vanquish

1990’lardaki BMW döneminden sonra James Bond, 2002 yapımı Die Another Day filminde bir Aston Martin’in direksiyonuna geçti . Bu araçta, her şey Bond’un dünyayı kurtarmak için ihtiyaç duyduğu ekipmanlardan oluşuyordu, torpidolar, bir fırlatma koltuğu ve kaput üzerine monte edilmiş hedefi arayan bir av tüfeği gibi eklemeler araçta bulunuyordu.

James Bond Arabası
Aston Martin Vanquish

En iyi 6 James Bond Arabasını listeledik. Ünlülerin Sahip Olduğu 10 Eşsiz Araba listemiz de ilginizi çekebilir.

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici