En Sağlam Arabalar Listesi 2021

Kuşkusuz araçlardaki en önemli özellik güvenlik donanımları. Sizler için en sağlam arabalar listesinde en güvenli donanımlara sahip araçları listeledik.

İçindekiler

Mercedes-Benz CLA

En Sağlam Arabalar Listesi

En Sağlam Arabalar Listesi başlıyor. İlk sırada CLA yer alıyor. Mercedes-Benz CLA, Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz tarafından üretilen 4-kapılı bir kompakt sedandır. 2012 yılında Concept Style Coupe adıyla ön gösterimi yapılmış, 2013 yılının Ocak ayında C117 model koduyla Kuzey Amerika Dünya Otomobil Fuarında, ardından da Osaka Otomobil Fuarında (CLA 180) tanıtılmıştır.

Türkiye’de CLA 180 CDI, CLA 200 ve CLA 45 AMG 4MATIC versiyonları satılmaktadır.

Concept Style Coupe (Konsept Stil Coupe), çeşitli fuarlarda gösterilen 4-kapılı bir konsepttir. CLA’nın ön gösterimi niteliğindedir. 211 PS (208 hp) gücünde, 4-silindirli turbo motor, çift kavramalı otomatik şanzıman, Concept A-CLASS ile gelen elmas görünümlü ön ızgara, Alubeam gümüş gövde rengi, bekleme modunda parlayan kırmızı renkli farlar, çerçevesiz yan camlar, 21-inç jantlar, panoramik cam tavan, metalik kırmızı renklendirmeli arka farlar, siyah titanyum anodize kaplama, spor direksiyon simidi, krom kaplama materyaller, kontrol panelleri üzerindeki gösterge paneli, antrasit renkli Alcantara döşemeli panel, Concept A-CLASS ile gelen gösterge paneli, Sport versiyon hava delikleri, tümleşik kafalıklı dört koltuk ile HMI kontrol paneli Concept A-CLASS’ın dikkat çeken özellikleridir.

En sağlam arabalar listesinde yer alan Mercedes-Benz CLA 2019 yılında girdiği euroncap testini, %96 yetişkin yolcu, %91 çocuk yolcu, %91 yaya güvenliği ve %75 güvenlik skoru ile 5 yıldız alarak tamamladı.

Ford Puma

En Sağlam Arabalar Listesi Ford Puma ile devam ediyor.

Tüm özellikleriyle tarzını konuşturacak Ford’un en yeni SUV modeli Yepyeni Ford Puma şimdi Türkiye’de ve Ford yetkili satıcılarında. 
 
Co-Pilot 360, Şerit Takip Sistemi, 8’’ Renkli Dokunmatik Ekran, 12.3’’ Dijital Gösterge Paneli, Akıllı Bagaj Kapağı, Yenilikçi Megabox Bagaj Alanı ve Panoramik Açılabilir Tavan, kendini göstermen ve geleceği bugünden yaşaman için Yepyeni Ford Puma’da.

Ford Puma, sürüş keyfinizi ve güvenliğinizi artırmak için tasarlanmış pek çok yenilikçi özelliğe sahip. Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Şerit Takip ve Şerit Hizalama özellikleriyle yarı otonom sürüşü destekleyen Ford Co-Pilot360, Seçilebilir Sürüş Modlarına ek olarak yolu dikkatli bir şekilde izleyerek potansiyel tehlike durumlarında sizi uyaran , Çarpışma Önleme Yardımcısı ve Acil Durum Manevra Destek Sistemi bu yeniklerden sadece bazıları.

Potansiyel çarpışma tehlikelerine karşı uyarı veren özelliklerden yol tutuşunu ve dengeyi korumanıza yardımcı olan akıllı sistemlere dek her noktada güvenliğinizi düşündük. Tam da bu yüzden Ford Puma sizi, ailenizi ve diğer yol kullanıcılarını korumak için tasarlanmış akıllı destek teknolojileriyle donatıldı.

En sağlam arabalar listesinde yer alan Ford Puma 2019 yılında girdiği euroncap testini, %94 yetişkin yolcu, %84 çocuk yolcu, %91 yaya güvenliği ve %75 güvenlik yardımcısı skoru ile 5 yıldız alarak tamamladı.

Volkswagen Golf

En Sağlam Arabalar Listesi Volkswagen Golf ile devam ediyor.

Volkswagen Golf, Alman otomotiv şirketi Volkswagen tarafından üretilen otomobil modeli.

Yeni Golf’ün aydınlatma alanında otomotiv endüstrisinin en gelişmiş teknolojik seviyesini ifade eden IQ. LIGHT – LED Matrix farları, her bir farın içinde bulunan 22 adet bağımsız LED modül ile farklı hava ve yol şartlarında en optimum aydınlatmayı garanti altına alır. Zayıf görüş koşulları için özel bir fonksiyonu da bulunan statik viraj farları, “Şehir İçi”, “Standart” ve “Otoban” olmak üzere 3 farklı uzun far modu ve entegre dinamik sinyal lambaları ile IQ. LIGHT – LED Matrix farlar, ayrıca düşük enerji tüketimleri ile yakıt ekonomisine de katkı sağlar.

Üstelik Dinamik Uzun Far Asistanı “Dynamic Light Assist” ile birleştiğinde bu farlar, uzun hüzmeli farlar ile ilerlerken merkezi kamera sistemi tarafından tespit edilen trafikteki diğer araçların sürücülerinin gözlerini kamaştırmamak için, LED modüllerini ayrı ayrı kapatıp açabilir.

Yeni Golf’ün sunduğu sezgisel kontrol arabirimlerinden belki de en dikkat çekicisi, iç mekana adımını atan herkesin fark edeceği yeni nesil vites seçim kumandası. Bu yeni tasarımda, geleneksel vites kollarının sahip olduğu mekanik bağlantılı Park konumu (P), artık diğer konumlar gibi şanzımana tamamen elektronik olarak bağlıdır. “Shift-by-Wire” adı verilen bu sistem sayesinde, Yeni Golf’te bir vites seçmek için orta konsolda bulunan vites seçim kumandasının istenilen konuma getirilmesi yeterli.

Yeni Golf, tamamen dijital iç mekanı ile daha fazla eğlence ve daha hissedilebilir bir konfor sunarken sizi geleceğe de yakınlaştırır. Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, 10” genişliğinde yüksek çözünürlüklü TFT LCD ekranıyla, tüm veri ve bilgileri direkt olarak sürücünün görüş alanına yansıtır.

Dijital Kokpit’in tam ortasında, sürücüye dönük bir şekilde konumlandırılan merkezi bilgi ve eğlence sistemi ekranı, radyo, bluetooth, telefon ve navigasyonun dışında 3 Bölgeli Tam Otomatik Klima “Climatronic” ve araç ayarları için de bir kontrol paneli görevini üstlenir. Fiziksel tuşlardan tamamen arındırılmış, kullanıcı dostu ve dijital bir kokpit!

Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, son derece pratik bir sürüş destek sistemidir. Monoton ve yorucu sürüş durumlarında, Yeni Golf’ün çok fonksiyonlu direksiyonu üzerinde bulunan dokunmatik bir yüzeye dokunarak sistemi aktive edebilir, konforlu ve güvenli bir yolculuğun keyfini sürebilirsiniz. 

  • Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, özellikle otoyollarda önünüzdeki araçla mesafeyi hesaba katarak şeridinizi ve hızınızı korumanıza yardımcı olur.
  • Çift Kavramalı Şanzıman “DSG”, trafik sıkışıkken ve dur-kalk trafikte sürüş keyfinizin artırır.

* Sistemin kabiliyetleri dahilinde. Sürücü her zaman destek sistemlerini kapatma konusunda hazırlıklı olmalı ve aracı dikkatli bir şekilde kullanma sorumluluğunu göz ardı etmemelidir.

Ford Puma 2019 yılında girdiği euroncap testini, %95 yetişkin yolcu, %89 çocuk yolcu, %76 yaya güvenliği ve %78 güvenlik yardımcısı skoru ile 5 yıldız alarak tamamladı.

SEAT Leon

En Sağlam Arabalar Listesi Seat Leon ile devam ediyor.

Yeni SEAT Leon. Daha cesur bir tasarım. Daha fazla alan. Ve uçtan uca uzanan ‘Infinite LED’ arka farlar ile daha çarpıcı bir duruş. Araçta bulunan güvenlik sistemleri dikkatleri çekmekte.

Şerit Takip Asistanı, Seni doğru şeritte tutar ve arabanın kaymaya başlaması durumunda güvende olmanı sağlar.

Kör Nokta Tespit Sistemi, Daha etkili ve güvenli biçimde şerit değiştir. Kör Nokta Tespit Sistemi, 70 m menzile kadar kör noktandaki herhangi bir engeli tespit etmene yardımcı olur.

Yorgunluk Tespit Sistemi, Uzun seyahatler yorucu olabilir. Bu özellik, konsantrasyon kaybını ve hatalı sürüşü tespit eder ve ne zaman mola vereceğini sana söyler.

En sağlam arabalar listesinde yer alan Ford Puma 2020 yılında girdiği euroncap testini, %94 yetişkin yolcu, %84 çocuk yolcu, %91 yaya güvenliği ve %75 güvenlik yardımcısı skoru ile 5 yıldız alarak tamamladı.

Peugeot 2008

En Sağlam Arabalar Listesinde son sırada Peugeot 2008 yer alıyor.

Hem akıcı hem de güçlü çizgileriyle, yerden yüksekliğiyle Yeni Peugeot SUV 2008 cömert bir genişlik ve ustaca bir güç sergiliyor. Çok boyutlu tasarımı sayesinde gövdeye yakın işlenmiş şık çizgilerle ve hatlarla canlı, keskin bir tarz yaratıyor. Yeni Peugeot 3D i-Cockpit® ‘in sürüş konumu ile direksiyondaki etkileşim deneyiminizi zenginleştirin. Sezgisel ergonomisi, kompakt direksiyonu, sesle kontrol edilebilen 10” HD kapasitif dokunmatik ekranı ve yapılandırılabilir 3D dijital gösterge paneli ile benzersiz sürüş keyfini keşfedin.

Peugeot 2008 2019 yılında girdiği euroncap testini, %93 yetişkin yolcu, %84 çocuk yolcu, %73 yaya güvenliği ve %73 güvenlik yardımcısı skoru ile 5 yıldız alarak tamamladı.

En Sağlam Arabalar Listesinin sonuna geldik.

Vespa’dan 75 Yılda 19 Milyon Scooter Üretti yazısı ilginizi çekebilir.

Özgür Yaman
Yazar: Özgür Yaman

Yönetici