Makyajlanan Citroen C3 Aircross Türkiye’de

Global anlamda Stellantis çatısı altında yer alan ve ülkemizde Groupe PSA Türkiye tarafından temsil edilen Citroën, makyajlanan C3 Aircross SUV’u Türkiye’de satışa sundu.

Markanın güncel tasarım dilini yansıtan model, rekabetin yoğun yaşandığı B-SUV sınıfında her ikisine de EAT6 otomatik şanzımanın eşlik ettiği, ödüllü 1.2 PureTech benzinli motor ve 1.5 BluHDİ dizel motor seçenekleriyle sunuluyor.

Feel, Feel Bold ve Shine olmak üzere üç farklı donanım seçeneğinin sunulduğu Citroen C3 Aircross SUV’da zengin kişiselleştirme seçenekleri de yer alıyor. 6 farklı gövde rengi ve 2 farklı tavan rengiyle tercih edilebilen Citroen C3 Aircross SUV, 4 farklı renk paketiyle de kişiselleştirilebiliyor. Geniş iç mekanıyla, arka koltuk ve baş mesafesiyle öne çıkan model, 300 bin TL’den başlayan fiyat etiketine sahip.

Citroen C3 Aircross

CXPERIENCE konsept otomobilden esinlenen ve ilk olarak 2020 yılında yenilenen C3’te kullanılan tasarım felsefesi Citroën’in 2021 yılındaki yeni marka kimliğini gözler önüne seriyor. Yeni ön görünüm, özellikle V-Işık imzası yeni LED far tasarımıyla dikkat çekiyor. C3 ve C4 ile benzer, ancak daha heybetli bir görünüme sahip olan krom marka logosu LED farlara doğru genişliyor. LED farlar yüksek aydınlatma performansıyla daha fazla görüş ve güvenlik sağlıyor. Yeni geometrik desene sahip ön ızgara, renk eklentilerine sahip yeni gümüş gri tampon alt koruma kaplaması gibi detaylar Citroen C3 Aircross SUV’un güçlü görünümünü destekliyor.

Yeni ön tasarım yüksek ve yatay tasarımlı motor kaputu, çamurluk ağzı kaplamaları ile yan gövde kaplamaları güçlü görünümü desteklerken Citroen C3 Aircross SUV, 4155 mm uzunluğa sahip. Model, iki parça halinde bağımsız 150 mm ileri-geri hareket eden kızaklı arka koltuklarıyla kabin içi modülerliği destekliyor. Katlanan ön yolcu koltuğu ise 2,40 metreye kadar uzunluğa sahip demonte mobilya setlerini veya spor ekipmanlarını taşıma olanağı sunuyor. Kızaklı koltukların sağladığı fonksiyonellikle 410 litre ile 520 litre arasında değişen bagaj hacmi, arka koltukların katlanmasıyla 1289 litreye kadar çıkıyor.

Citroen C3 Aircross

Geniş cam alanlar ve panoramik cam tavanın da katkısıyla sürücü ve beraberindeki yolcular aydınlık bir iç mekânın keyfini sürebiliyor. C3 Aircross SUV hem arka hem de ön koltuklardan erişilebilen ve sürgülü bir kapakla kapatılabilen geniş bir saklama alanına sahip yeni orta konsol ile fonksiyonel bir yapı sunuyor. Arka koltuktaki katlanan orta kol dayamaya bütünleşmiş bardak tutucular, ön koltukların arkasındaki cepler ve orta konsolun alt kısmında çok sayıda saklama alanı dahil olmak üzere tüm yolculara bolca saklama alanı sunuluyor.

Modelin konforu, Citroën Advanced Comfort programının da katkısıyla arttırılmış. Citroen C3 Aircross SUV, ilk kez C5 Aircross modelinde kullanıma sunulan yeni Advanced Comfort koltuklarla daha fazla seyahat konforu sunuyor. Metropolitan Gri kumaş ve Hype Gri deri ambiyanslarıyla sunulan Advanced Comfort koltuklar; Görsel konfor, ağırlama konforu, duruş konforu ve dinamik konfor olmak üzere dört konfor özelliği ile oturma konforunu iyileştiriyor.

Görsel konfor, henüz ilk göz teması ile dolgu malzemesi ve Citroën dikişleriyle yumuşak ve rahat izlenimini veriyor. Ağırlama konforu, bir yatak pedi gibi otururken hemen kendini hissettiren ekstra 15 mm köpük ile sağlanıyor. Geniş ve cömertçe boyutlandırılmış koltukların güçlendirilmiş destekleri Duruş konforunu sağlıyor. Koltuğun ortasındaki yüksek yoğunluklu bir ince katman ve daha kalın ana köpüğün kombinasyonuyla sağlanan Dinamik konfor uzun yolculukları daha konforlu hale getiriyor.

Göksel İleri
Yazar: Göksel İleri

Yönetici